Okulda nasıl daha popüler olurum; okul dönemi başladığı zaman kız erkek demeden herkesin aklındaki tek soru oluyor değil mi? Okulda popüler olmak için birkaç yöntem vardır ancak okulda cool olmak istiyorsanız bunun için tek bir yöntem var. Okulda popüler olmak, okulda havalı olmak bu yazıdan sonra sizin için son derece kolay bir hal alabilir.

Okulda popüler olmak için ne yapmak gerekir?

Okulda popüler olmak için iki yöntem vardır;  1. Çok iyi insan ilişkileriniz olmalıdır,
  2. Çok çalışkan ya da zeki olmanız gerekir.

Okulda popüler olmak zor gibi görünse de ne kadar geniş bir kitle tanıyor ve ne kadar çok kişiyle sohbet ediyorsanız o derece popüler olma ihtimaliniz artar. Bazen bir ortama girdiğiniz zaman herkesle selamlaşıyor olmanız bütün ilginin üzerinize çekilmesine neden olabilir. Birilerini tanımak aynı zamanda size iş bitirici olma imkanı da sunmaktadır. Bir konsere bilet bulamayan arkadaşınızın size gelip; “Sen bileti satan kişiyi tanırsın, bize de bir tane bulur musun?” demesi sonucunda sizin ona bileti vermeniz popülerliğin ilk adımıdır. Bu adımı sağlamak için de insan ilişkilerinizi sıcak tutmanız ve her an birine ihtiyacınız olabileceğini aklınızdan çıkarmamanız gereklidir.

okulda cool olmanın yolları nelerBazı durumlarda kimseyle ilgilenmeyen biri olmak, sıranın en arkasında oturan sessiz kadın/erkek olmak da işe yarayabilir ancak bunun için çevreye doğru sinyaller vermeniz gerekir. Bu yöntem sizin istediğiniz kişiler ile konuşmanızı istemediğiniz kişiler ile de araya mesafe koymanızı sağlar. Giyiminiz, tavırlarını ve kelimeleriniz bu role büründüğünüz zaman çok önemlidir. Sessizliğinizi bozduğunuz an, ilk konuştuğunuz kişi ve ne dediğiniz sizin cool ya da sıradan biri olduğunuzu gösterir. İlk konuştuğunuz kişi ise diyalog kurmak istediğiniz kesim anlamına gelir. Bu nedenle silgi bile isteyeceğiniz kişiye dikkat etmeli, oturacağınız yeri dahi doğru seçmelisiniz.

Çalışkan ya da zeki olmak zor olduğu için genelde ilk yöntem seçilir. Kolay gibi görünür aslında oldukça zordur. Kendinizi insanlarla sürekli konuşmaya hazır hissetmiyorsanız, ben o kadar geniş çaplı düşünemem diyorsanız sadece çalışın. Hem derslerinizde başarılı olursunuz, hem de topluluk sizi daima dinler. Kimse sizinle ters düşmek, sizi kaybetmek istemez çünkü siz her zaman ihtiyaç duyulacak birisinizdir.

Sınavlara hazırlanırken, not ararken ilk aranan siz olursunuz ve sizin istekleriniz de önem sırasında ilk yeri alır. Bu durumun size bir diğer faydası da girdiğiniz her ortamda ciddiye alınma imkanı sunacak olmasıdır. Zeki ve başarılı bir insan dinlenir, onaylanır ve fikirlerine önem verilir. Bu yöntemi seçtiyseniz kötü şakalardan uzak durmanız, biraz da düzgün giyinmeniz yeterlidir.

Bu yazımızda okulda cool olmak için yapılması gerekenler nelerdir, gözükmenin yolları, olmak için öneriler, olmak için ne yapmalıyız, olmanın yolları nelerdir? Gibi konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER EĞİTİM HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, eğitim konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan eğitim duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.