Okula Gitmemek İçin Nasıl Hasta Olunur?

Öğrenciler özellikle bayram tatili gibi uzun tatillerden sonra okula hiç gitmek istememektedirler. Bunun yanı sıra bazı önemli sınavlardan korkan öğrencilerde aynı şekilde okula gitmemek için çeşitli bahaneler bulmaya çalışmaktadır. Bu konuda ailelerini kandıranlar hasta taklidi yapabilirken bazıları ise yapamaz ve okula gittiği halde çoğu derslerin boş geçtiğini görünce daha fazla canı sıkılarak zamanının boşa gittiğine üzülür. Peki, bu durumlarda ne yapılır, nasıl hasta olunur ya da hasta taklidi yapılır bunları maddeler halinde görelim.

Bahaneler, Ne Nasıl Yapılır?  • Okul, eğitim açısından önemli olsa da öğrenciler okula gitmemek için çeşitli bahaneler üretmek zorunda kalabilmektedir. Bu bahanelerde hasta olabilmek için en eski yöntem tebeşir tozudur. Yeni bir tebeşirin tozunu suya karıştırarak çok fazla abartmamak şartı ile karıştırılan suyu içiniz. Bu sizin vücudunuzun derecesini arttıracak ve ateşiniz varmış gibi görünerek hasta olmanıza yardımcı olacaktır.
  • Aileniz uyanmadan siz uyanın ve parmağınız ile küçük dilinize dokunarak kusabilir ve midenizin iyi olmadığını söyleyerek hasta numarası yapabilirsiniz.
  • Aile sağlık ocağına giderek halsiz olduğunuzu, karnınızın ağrıdığını ve büyük tuvaletinizi sıvı olarak yaptığınızı söylerseniz rapor alma şansınız olabilir.
  • İsteksiz ve yavaş bir şekilde giyinmenizin yanı sıra ailenize halsiz ve kendinizi iyi hissetmediğinizi söylemeniz durumunda belki kandırabilirsiniz.
  • Annenize ya da kızlara ait olan bir mavi far, göz altı boyama gibi çeşitli makyaj setleri ile gözlerinizin altını mor ya da hastalıklı olarak gösterebilirsiniz.
  • Kahvaltı yaparken isteksiz ve yavaş yapın. Halsiz olduğunuzu ve karnınızın ağrıdığını söyleyin. Tuvalete hızlı bir şekilde giderek kusma taklidi yapın.
  • Alerjiniz ya da bir çeşit hastalığınız varmış gibi saçınızı, derinizi kaşıyın. Özellikle bir yeriniz kırmızı olana kadar kaşırsanız hasta olduğunuzu ve uyuz olduğunuzu söylerseniz okula gitmeme ihtimaliniz olur.

Bunun yanı sıra son olarak tamam gitme okula derse ebeveynleriniz hemen kabul etmezseniz daha inandırıcı olursunuz. Bu gibi daha onlarca bahaneler ile okulu asabilir ve gitmeyebilirsiniz. Her ne kadar etik bir konu olmasa da ve eğitim ertelenmemesi gereken önemli bir şey olsa da arada kaçamak olarak bu tür numaralar yapabilirsiniz. Ancak her zaman yapmamanız sizin ve eğitiminiz için iyi olacaktır. Okul ve eğitimin önemli olduğunu ileride çok daha iyi anlayacak belki de bu günlerinize bakarak kendinize güleceksiniz.


DİĞER EĞİTİM HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, eğitim konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan eğitim duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.