Her öğrencinin ilgili okulda eğitim gördüğü süre müddetince bir okul numarası veya diğer adıyla öğrenci numarası bulunmaktadır. Bu okul numarası sadece kişiye özel olup, aynı anda birkaç kişi tarafından kullanılamamaktadır. Okul numarası ile öğrenim bilgileri hakkında detaylı bilgiler elde edilir ve çoğu işlemlerinizi bu okul numarası vasıtası ile gerçekleştiririz. Okula yeni kayıt olan öğrenciler ve bazı öğrenciler ise okul numaralarını henüz bilmemektedirler. Peki okul numarası nasıl ve nereden öğrenilir?

Okul numarası nasıl ve nereden öğrenilir?

Okul numaralarınız öğrencilik hayatınız sürecinde çok sayıda işlem için geçerli olacaktır. Bu okul numaraları aynı zamanda E-Okul girişinde de kişilerden talep edilmektedir. Bu öğrenci numarasını yani okul numarasını öğrenmenin birkaç yöntemi bulunmaktadır. Öncelikle öğrencinin eğitim almış olduğu eğitim kurumunu arayabilir veya bizzat giderek okul numarasını öğrenebilirsiniz.Şayet eğitim kurumuna gitmek veya aramakla uğraşmak istemiyorsanız da basit bir yöntemi daha mevcut. Aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıdan E-Devlet sistemine giriş yaptığınız takdirde okul numarası bilgilerine erişim sağlamış olursunuz. Bu sayede de kolaylıkla okul numarası öğrenilmiş olacaktır.

https://www.turkiye.gov.tr/ogrenci-bilgi-sistemi

Girmiş olduğunuz sayfada velisi olduğunuz bir öğrenci bulunmuyorsa “Velisi olduğunuz bir öğrenci bulunmamaktadır.” şeklinde bir ibare ile karşılaşırsınız. Bu yazımızda çocuğumun okul numarasını öğrenmek istiyorum, nasıl öğrenirim? Öğrenci numarası nasıl öğrenilir? Okul numarası nasıl bulunur? gibi konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER EĞİTİM HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, eğitim konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan eğitim duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.