Okul notu; bir öğrencinin başarını değerlendirmek için geliştirilen bir sistemdir. Şu anda geçerli olan okul not sistemi 100’lük sistem üzerinden devam etmektedir. Bu sayede ciddi anlamda 85 üzerinden dersi başarılı geçen kişi ile 100 üzerinden dersi başarılı geçen kişiler arasında diploma alırken farklılıklar oluşmakta ve diploma notu kişinin birçok konuda öne geçmesine, özellikle sınavlarda yardımcı olmaktadır.

Çocuğumun okul notlarını nasıl öğrenirim?

Çocukların okula gittiği dönem genel olarak ergenlik dönemine denk gelmektedir ve bu dönemlerde çocuklar okulda başarısızlıklar gösterebilir ve sizden bunu saklayabilir. Eskiden birçok anne baba çocuğunun dersleri çok iyi sanıp yıl sonunda hüsrana uğrardı çünkü durum bekledikleri gibi olmazdı ve müdahale etmek için de çok geç olurdu.MEB velilerin çocuklarını daha yakından takip etmesi için E-Okul sistemini oluşturdu. Bu sistem sayesinde artık öğrencileri takip etmek çok kolay bir hal almış durumda.

E-Okul nedir?

E-Okul; elektronik ortamda öğrencinin derslerden aldığı notların verilerini görebileceğiniz yerdir. E-Okul öğretmenler tarafından öğrencinin takip edilebilmesi için sürekli olarak güncel tutulmaktadır. Öğrenci ile ilgili notlar ve veli davetleri de burada görülebilmektedir. Öğrencinin net bir şekilde takip edilebilmesi için ise bütün sınıfın notları gösterilmektedir. Bu sayede çocuk kaynaklı mı yoksa genel bir başarısızlık mı söz konusu öğrenilmiş olur.

E-Okul sistemine nasıl girilir?

E-Okul sistemine girdiğiniz zaman karşınıza çıkan Veli Bilgilendirme Sistemi bölümünü doldurmanız gereklidir. Karşınıza çıkan kodu ilk satıra yazdıktan sonra alt kısımda yer alan öğrencinin TC numarası ve okul numarası bilgisi ile sisteme giriş yapmanız mümkündür.

E-Okul sisteminden hangi bilgilere ulaşmak mümkün?

E-Okul sistemi sayesinde öğrencinin devamsızlığına, sınav notlarına ve öğretmenlerinin bu konuda belirttiği görüşlere, veli davetlerine, sınav takvimine ulaşmanız mümkündür. Hatta ödevlerini ne denli düzenli yapıyor bunu dahi takip edebilirsiniz.


DİĞER E-OKUL HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, e-okul konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan e-okul duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.