Okul müdürleri ne kadar maaş alıyor?

Okul müdürü, Milli Eğitim Bakanlığı yani MEB bünyesinde hizmet vermekte olan özel ve devlet okullarında bulunmak zorunda olan bir mercidir. Okul müdürleri, okullardaki en yetkili kişilere denilmektedir. Okul müdürleri görev yapmış oldukları eğitim kurumunda eğitim kalitesini arttırmak, ders programını hazırlamak, okul ve kurumun düzeni ile ilgili tüm tedbirleri almak, diploma, tasdikname, öğrenim belgesi gibi evrakları onaylamak, okulun ihtiyaçlarını belirlemek ve bunları temin etmek gibi çok sayıda görevi ve sorumluluğu bulunmaktadır. Tüm bunları okul müdürü nasıl olunur yazımızda detaylı olarak anlattık.

Okul müdürü olmak sanılanın aksine kolay bir işlem değildir. Okul müdürü olmak için yüksek okul mezunu olmalı, kadrolu öğretmen olmalı, soruşturma ve yöneticilik üzerinizden alınmamış olmalıdır. Akabinde bu şartlara haiz olanlar okul müdürlüğü için başvurularını gerçekleştirebilirler. Peki oldukça zor görevleri olan ve olmanın da bir hayli zor olduğu bu mesleği icra eden kişiler ne kadar para kazanıyorlar? Okul müdürleri ne kadar maaş alırlar?Okul müdürü maaşları 2023

Okul müdürlerinin kazanmış oldukları para öğretmenlere göre biraz daha fazladır. Ancak arada büyük bir uçurum bulunmamaktadır. 2023 yılı itibariyle okul müdürlerinin maaşları aşağıdaki tabloda verilmiştir. Tabloda aile yardımı, çocuk yardımı gibi ek ücretler dahil edilmemiştir.

202311000 TL
20234805TL
20234050 TL
20233710 TL
20183580 TL
20173230 TL
20162855 TL

Okul müdürleri maaş karşılığı kaç saat derse girer? : Okul müdürleri haftada en az 2 ve en fazla da 6 saat derse girmek durumundadırlar.

Halk eğitim, yatılı lise ve mesleki eğitim liselerinde bu ücret 11300 TL‘ye kadar yükselmektedir. Bu miktarlara ek olarak okul müdürleri ek ders ücreti, nöbet ücreti gibi çeşitli miktarlarda ödeme almaktadırlar ve bunların tümünün toplanması sonucunda da aylık olarak maaşları hesaplanmaktadır. Tüm bu ek ödemeler dahil edildiğinde bir okul müdürünün maaşı 10-11 bin TL seviyelerine çıkabilmektedir.

Vermiş olduğumuz maaşlar lise, özel okul, devlet okulu, ortaokul gibi öğretim kurumlarda okul müdürlerinin almış oldukları maaşlardır. Emekli olduğunda maaşları farklılık göstermektedir ve derece kademesine göre emekli maaşı hesaplaması yapılır. Okul müdür ve okul müdür yardımcıları aynı maaşı almaktadır. Bu yazımızda okul müdürleri ne kadar maaş alır, alıyor, okul müdürleri kaç lira maaş alır gibi konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER OKUL MÜDÜRÜ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, okul müdürü konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan okul müdürü duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.