15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminin ardından yurt geneli süren Fethullah Gülen terör örgütüne ait operasyonlar tüm hızıyla sürüyor.  Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı binlerce personel açığa alındı, ardından da binlerce öğretmenin lisansı iptal edildi. Peki açığa alınan öğretmenler kimler? Açığa alınan öğretmenlerin isimleri nedir? Açığa alınan öğretmenlerin listesi var mı? Hangi öğretmenlerin lisansları iptal edildi? Öğretmenler lisanslarının iptal edilip, edilmediklerini nasıl ve nereden öğrenecekler? Tüm soruların cevaplarına haberimiz devamından ulaşabilirsiniz.

Öğretmenler Lisanslarının İptal Olduğunu Nasıl, Nereden Öğrenebilir?

Şayet öğretmenler MEBBİS’e giriş yapabiliyor ve herhangi bir değişiklik görmüyorsanız açığa alınmadığınızı anlayabilirsiniz. Açığa alınıp alınmadığınızı anlamanın bir başka yolu ise görev yapmış olduğunuz il veya ilçedeki Milli Eğitim Müdürlüklerini aramak ve durumları hakkında detaylı bilgi almaktır. Genel itibariyle açığa alınan öğretmenlerin Aktif Eğitim Sen, Eğitim Sen ve Eğitim Bir Sen sendika mensupları ile sendikasız öğretmenlerden oluştuğu bilgisi paylaşıldı. Ayrıca Anadolu Eğitim Sen Başkanı tarafından yapılan açıklamaya göre AES’ten açığa alınan herhangi bir öğretmen bulunmamaktadır.Milli Eğitim Bakanlığı Lisans İptaline Dair Açıklama Yaptı

Milli Eğitim Bakanlığı 15 Temmuz tarihinde FETÖ-PYD terör örgütü bağlantılı cuntacı bir grubun ülkemiz demokratik işleyişine yönelik bir darbe teşebbüsünde bulunduğu ve devletimizin ve milletimizin ortaya koydukları ortak dayanışma ve üstün gayret ile bertaraf edildiğini belirtti. Bu olay nezdinde ilgili terör örgütü ile bağlantılı tüm kişi, kurum ve kuruluşlarla etkin bir biçimde mücadele edilmesi ve bu örgütün tüm faaliyet alanlarının ortadan kaldırılmasını gerektiğini belirtmiştir. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı kapsamında açığa alınan personeller ile, lisansları iptal edilen öğretmenler hakkında soruşturmalar başlatıldığını belirterek, bakanlığın bu yöndeki çalışmalarının da hızla devam edeceği bilgisi kamuoyu ile paylaşılmıştır.


DİĞER MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, milli eğitim bakanlığı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan milli eğitim bakanlığı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.