Odyometristler ne kadar maaş alıyorlar?

Odyometrist; işitme problemleri ile ilgili olarak kişilere yardımcı olmak üzerine eğitim almış kimselerdir. Odyometrist olmak isteyen kişilerin mutlaka ön lisans seviyesinde bu mesleğin eğitimini veren bir okuldan mezun olması gereklidir. Odyometrist; olarak çalışacak kişilere son dönemde oldukça fazla ihtiyaç olduğu için çalışma şartları ve koşulları oldukça iyileştirilmiştir. Çok fazla duyulmayan bir meslek olmasının nedeni şu ana kadar bu işlem ile Kulak Burun ve Boğaz servislerinin de ilgilenebiliyor olmasıdır. Zaman için de Odyometristlere olan ihtiyaç artmış ve artık hastanelerde bu görevlilere ayrılacak olan kontenjan artırılmaya başlamıştır.

Odyometrist olarak çalışan kişiler; özel hastanelerde, devlet hastanelerinde, muayenehanelerde çalışma imkanı bulabilmektedirler.Odyometrist maaşları ne kadar?

Odyometrist olan kişilerin tecrübesine ve çalıştıkları kuruluşa göre maaşları değişiklik gösterebilmektedir.

  • Devlet hastanesinde çalışan bir deneyimli bir Odyometrist 6500 TL kadar maaş alabilir.
  • Özel sektörde çalışan ve deneyimli bir Odyometrist ise 7500 TL gibi rakamlara iş bulabilmektedir.

Odyometrist olarak çalışmak isteyen kişilerin staj dönemi olacağını da unutmaması gerekir. Staj dönemi sırasında bazı kuruluşlar maaş vermeyi tercih etmez iken bazı kuruluşlar maaş vermeyi tercih edebilmektedirler.

Kişilerin bu mesleği seçerken hangi sektörde çalışacağını da bilmesi gerekir. Özel sektör oldukça yoğun çalışma temposu olan bir kuruluş olduğu için kişilerin fayda ve boş vakit verilerini iyi bir şekilde değerlendirerek sektör seçimi yapması gerekir. Ayrıca odyometrist nedir yazımızdan meslek hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.


DİĞER ODYOMETRİST HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, odyometrist konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan odyometrist duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.