Almanya’da 5 milyonu aşkın Türk vatandaş ikamet ediyor. Geçmişte iş bulabilmek amacıyla veya farklı ülkede yaşam sürmek amacıyla çok sayıda Türk vatandaş Almanya’ya göç etti. Bu kişilerin sayısı günümüzde 5 milyona yaklaşmış durumda. Almanya’da bulunan şirketler işçi ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına çok sayıda ülkeden yabancıların çalışmalarına izin veren yasaları 1960’lı yıllarda çıkardı. Bu yasa ile birlikte Almanya hayli göç aldı. Bu göç furyasına Türkler de kayıtsız kalmayarak milyonlarca vatandaşımız Almanya’ya göç etti.

OBM A.Ş İş İlanları 2022

Yapılan açıklamalarda çeşitli şirketlerin binlerce Türk vatandaşını işe almak amacıyla çalışma başlattığı açıklandı. Bu şirketlerin başında da 400 bin kişiyi Türkiye’den Almanya’ya götürmek isteyen OBM A.Ş. OBM A.Ş çeşitli branşlarda çok sayıda personel alımı, eleman alımı, işçi alımı yapıyor. Peki hangi meslek gruplarında alımlar yapılacak, başvurular nasıl ve nereden yapılacak?OBM A.Ş tarafından yapılan açıklamada 80 bin hemşire, 60 bin kamyon şoförü, 100 bin kaynakçı, 14 havalimanı için ise 150 bin işçi alımı gerçekleştirilecek. İlanlarda ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu bay bayan, deneyimli deneyimsiz, vasıflı vasıfsız adayların iş başvurusu yapabilecekleri kadro ve pozisyonlar bulunuyor. Peki ilanlara nasıl ve nereden iş başvurusu yapılır?

OBM A.Ş. İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

OBM A.Ş tarafından yapılan işe alımlarda belirli şartlar bulunuyor. Öncelikle kişilerin 25 ile 45 yaş aralığında olmasına dikkat ediliyor. Bu kişilerin maaşları ise 3 bin Euro’dan başlıyor. Tüm bu iş ilanlarına Antalya, Ankara ve İstanbul’da bulunan OBM ofislerinden müracaat edilebiliyor. Ayrıca bu ilanlara İnternet üzerinden de iş başvurusu yapmak mümkün. Bunun için http://www.obm-turkiye.com/ adresine girmeniz ve başvuru formuna ulaşmanız yeterlidir. Ancak web sitesi yoğunluk sebebi ile ara ara ulaşılamabiliyor. Bu gibi durumlarda daha sonra tekrar denemeli veya belirttiğimiz illerde bulunan ofislerine bizzat müracaat etmeniz gerekmektedir. Bu yazımda OBM A.Ş. iş ilanları ile işe alım süreci hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER ALMANYA\\\\\\\'DA İŞ İLANLARI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, almanya\\\\\\\'da iş ilanları konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan almanya\\\\\\\'da iş ilanları duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.