Maliye Bakanı Naci Ağbal, TBMM Genel Kurulunda görüşülen Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin ikinci bölümü üzerinde milletvekili tarafından yöneltilen soruları yanıtladı. Maliye Bakanı, 2017 yılı içerisinde nüfus müdürlüklerinde yoğunlukların gözlemlendiğini ve bu yoğunlukların azaltılması adına gerekli çalışmaların gerçekleştirileceğini açıkladı. Bu kapsamda da Nüfus Müdürlükleri bünyesinde 1500 personel alımı yapılacak. Nüfus Müdürlüğü 1500 personel alımı hakkında Bakan’ın açıklamaları haberimiz devamında yer almaktadır.

Nüfus Müdürlüğü 1500 Personel Alımı Yapacak

Yeni kimlik kartı için yoğun başvuru yaşandığını, ancak bunun referandum süreciyle ilgisi olmadığına işaret eden Ağbal, “Maliye Bakanlığı olarak artan talep karşısında İçişleri Bakanlığımıza bin 500 kadar sözleşmeli personel desteği kararı aldık. İkinci bir husus olarak da mevcut personelin fazla mesai yapma ihtiyacı ortaya çıktı. Söz konusu personele fazla mesai ücreti ödenmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararı çalışması yaptık. Sorunların çözümü için var gücümüzle çalışıyoruz.” diye konuştu.Nüfus Müdürlüğü 1500 Sözleşmeli Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Nüfus Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan 1500 personel alımı henüz yayınlanmadı. İlan yayınlandığında başvuru şartları, başvuru formu, başvuru tarihleri gibi tüm ilan detayları www.devlette.com sitemiz üzerinde yer bulacaktır. Bu ilanları kaçırmamak ve ilanlar yayınlandığı anda iş başvurusu yapabilmek için bizleri sosyal ağlardan takip etmeniz yeterlidir. Ayrıca Müdürlük tarafından yayınlanan tüm ilanlara Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü iş ilanları sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.


DİĞER NÜFUS VE VATANDAŞLIK İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, nüfus ve vatandaşlık işleri genel müdürlüğü konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan nüfus ve vatandaşlık işleri genel müdürlüğü duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.