Nüfus müdürlükleri, ülkemizde en yoğun çalışan kamu kurumlarının başında gelmektedir. İl veya ilçe fark etmeksizin her gün binlerce vatandaş nüfus müdürlüklerine müracaat etmektedir. Adres değişikliği, nüfus cüzdanı değişikliği, yenilenmesi, adres değişikliği, ikinci ikametgah, aile cüzdanı düzenlemek gibi sayısız belge il ve ilçe nüfus müdürlüklerinden temin edilmektedir. Nüfus müdürlükleri kaymakamlık binalarında yer almaktadır. Peki nüfus müdürlükleri sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık? Nüfus müdürlüğü çalışma saatleri, mesai saatleri, çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımız devamında yer almaktadır.

Nüfus Müdürlüğü Çalışma Saatleri 2023

Ülkemiz genelinde hizmet sunmakta olan nüfus müdürlükleri bazı özel dönemler hariç hafta içi ( Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ) günleri sabah saat 08:30’da açılmakta ve akşamları da saat 17:00’de kapanmaktadır. Nüfus müdürlükleri ayrıca saat 12:30 ile 13:30 arasında da öğle tatili yani öğle molası sebebi ile kapalı durumdadır.Nüfus Müdürlüğü Hafta Sonu Açık Mı, Kapalı Mı?

Nüfus müdürlükleri hafta sonu yani Cumartesi ve Pazar günleri diğer çoğu kamu kurumunda olduğu gibi çalışmazlar. İşlemlerini hafta içi ve mesai saatleri içerisinde halletmek durumundasınız.

Ancak bazı durumlarda özellikle seçim dönemlerinde ikamet adresinin değiştirilmesi, kimlik değiştirilmesi veya KPSS, YDS, YKS, DGS, ALES gibi sınav dönemlerinde yeni kimlik başvurusu, diğer nüfus cüzdanı işlemleri gibi çeşitli işlemlerden dolayı nüfus müdürlükleri oldukça yoğun olmaktadır. Bu yoğunluğun önlenebilmesi adına nüfus müdürlükleri akşamları ve hafta sonu açık olabilmektedir. Bu gibi harici durumlarda www.devlette.com olarak gerekli duyuruları gerçekleştirmekteyiz. Bunun haricinde yer alan resmi tatil günlerinde ise belirttiğimiz üzere nüfus müdürlükleri kapalı durumdadır.

Nüfus Müdürlüğü Bayramda Açık Mı, Çalışıyor Mu?

Nüfus müdürlükleri Ramazan Bayramı ( Şeker Bayramı ), Kurban Bayramı gibi bayramlarda, arefe günlerinde ve ayrıca 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde KAPALI durumdadır.

Vermiş olduğumuz çalışma saatleri; Kadıköy, Ümraniye, Avcılar, Bakırköy, Şişli, Beylikdüzü, Başakşehir, Bahçelievler, Ataşehir, Esenyurt, Adalar, Aliağa, Ataşehir, Arnavutköy, Adıyaman, Bursa, Beşiktaş, Beyoğlu, Çankaya, Çekmeköy, Zorlu, Çankırı, Erzincan, Darıca, Edremit, Denizli, Gebze, Gaziantep, Giresun, Hatay, Halkalı, İstanbul, Konak, Konyaaltı, Nilüfer, Pendik, Şanlıurfa, Şişli, Serik, Üsküdar, Ünye, Tekirdağ, Torbalı, Zonguldak gibi tüm il ve ilçelerimiz için geçerli olan çalışma saatleridir. Bu yazımızda nüfus müdürlüğü çalışma saatleri, açılış saatleri, kapanış saatleri ile çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı detaylı bilgiler paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, nüfus müdürlüğü konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan nüfus müdürlüğü duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.