Ülkemizde resmi nikah uygulamasına geçildiğinden bu yana var olan meslek dallarından birisi nikah memurluğudur. Nikah memuru, evlendirme memuru olarak da bilinmektedir. Nikah memuru ülkemizdeki gözde meslek dallarından bir tanesidir. Nikah memuru olmak ise oldukça kolaydır. Bunun için öncelikle belediyede çalışmakta olan bir memur olmanız gerekmektedir. Bu konu hakkında diğer detaylı bilgilere NİKAH MEMURU NASIL OLUNUR yazımızdan ulaşabilirsiniz. Nikah memuru olmak için çok sayıda kişi başvuru yapmaktadır. Bunun en önemli sebeplerinden bir tanesi de nikah memurlarının elde etmiş oldukları maaştır. Peki nikah memurları ne kadar para kazanıyor, ne kadar maaş alıyorlar?

Nikah memuru maaşları ne kadardır? 2023

Nikah memurları belediye bünyesinde çalışmakta olan kişilerdir. Meslek oldukça kolay bir meslek olarak bilinse de, resmi tatil günlerinde, hafta sonları çalışmak durumunda kalabilirler. Ayrıca görevleri gereği uzak yerlere gidebilirler. Bu sebeplerden dolayı sanılanın aksine zor bir meslektir. Ancak nikah memurlarının elde etmiş oldukları gelir sebebi ile bu zorlukları çekilir kılmaktadır. Bu sebepten her sene çok sayıda vatandaşımız nikah memuru olmak üzere başvuru yapmaktadır. Peki belediye nikah memuru maaşı ne kadar?Nikah memurları belediyelerde çalışan memurlar arasında seçilmektedirler. Belediyede memur iken nikah memuru olan kişilerin maaşlarına herhangi bir iyileştirme yapılmaz. Yani memur maaşı 6 bin TL olan bir kişi nikah memuru olunca yine 6 bin TL alır. Sadece maaşına ek olarak sosyal denge tazminatı almaktadır. Ancak nikah memurları hafta sonu ve resmi tatil günlerinde de çalışmak durumunda kalabiliyorlar. Bu durumda maaşlarına ek olarak fazla çalışma ücreti alırlar. Memurların fazla mesai ücreti saat başına 2 lira 70 kuruştur.

Bu yazımızda nikah memurları ne kadar maaş alıyor, para kazanıyor ile Ocak ve Temmuz yeni zamlı nikah memuru maaşları hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER MEMUR HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, memur konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan memur duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.