Muhtar azası ne kadar maaş alır, maaşı ne kadardır?

Köylerde ve mahallelerde idari yönetimde olan belirli kimseler bulunmaktadır. Bunlar muhtar ve muhtar azalarıdır. Muhtar azası köylerde muhtara yardımcı olmak, muhtar olmadığında köylülerin taleplerini yerine getirmek amaçları ile görev alan kişilerdir. Köylerde ve bunun yanında mahallelerde görev alırlar. Muhtar azaları haftanın bir günü köydeki sorunlar hakkında görüşmek üzere toplantılar düzenlemektedir. Bu toplantıların neticesinde köydeki sorunların düzeltilmesi için çalışmalar yapılır.

Muhtar azası olabilmek için adınızı seçimlerde yazdırmanız yeterlidir. Bunun için YSK gibi bir kuruma müracaat etmeniz gerekmemektedir. Adınızı seçmen listesine yazdırırsanız muhtar azası olarak görev alabilirsiniz. Bu konuda ve meslek hakkında detaylı bilgilere muhtar azası nasıl olunur yazımızdan ulaşabilirsiniz. Muhtar azaları hakkında en çok merak edilen konuların başında ise muhtar azalarının maaş alıp almadıkları gelmektedir. Peki muhtar azası maaş alır mı?Muhtar azası devletten maaş ücret alır mı, alıyor mu?

Muhtar azaları aynı zamanda muhtar köyde veya mahallede bulunmadığı durumlarda muhtarların vekili olarak görev almaktadırlar. Muhtar azaları tamamen gönüllü olarak bu mesleği yapmaktadırlar. Yani devletten veya başka herhangi bir kamu kurum veya kuruluşundan herhangi bir ücret veya maaş almamaktadırlar.

Bu yazımızda muhtar birinci azası maaş alıyor mu, muhtar azası aylık alır mı, muhtar azalarına aylık var mı, net maaşları ne kadardır gibi konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER MUHTAR AZASI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, muhtar azası konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan muhtar azası duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.