Müfredat Nedir?

Her sene Milli Eğitim Bakanlığı bir sonraki eğitim öğretim dönemi için yeni müfredatı veya diğer ismiyle öğretim programını açıklar. Buradaki amaç öğrencilerin hangi konularda eğitim göreceklerini, öğretmenlerin hangi konuları hangi sıra ile anlatacaklarını sene başında belirlemektir.  Müfredat kelimesinin tamını aşağıdaki gibidir.

Müfredat ya da öğretim programı, eğitimin bir programa bağlanmasıdır. Öğretim veya eğitim planı için kullanılır. Öğretim programı; hangi konuların öğretileceğini, bunun hangi sırayla verileceğini ve bir konunun üstünde ne kadar durulacağını açıklar.Eğitimde yapılan yenilikler ve değişen Dünyamızda her geçen gün yeni bilgilerin açığa çıkması, yeni öğretim yöntemlerinin geliştirilmesi müfredat değişikliğini zorunlu hale getirmektedir. Bu sebepten dolayı Milli Eğitim Bakanlığı müfredatı neredeyse her sene güncellenmektedir.  MEB tarafından yeni çıkarılan müfredat hakkında görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER MÜFREDAT HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, müfredat konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan müfredat duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.