Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü ya da bilinen kısa adıyla MTA, 1935 yılında kurulmuş tüzel bir kişiliğe sahip, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı bir kurumdur. MTA, işletmeye uygun maden ve taş ocağı alanlarını araştırmak, işletilmekte olan maden ocaklarının daha verimli bir şekilde çalışmalarını sağlamak, madencilik sektörü için kalifiye eleman yetiştirme gibi amaçlar güdülerek kurulmuştur. MTA bünyesine çeşitli dönemlerde ihtiyaçları kapsamında personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapmaktadır. MTA tarafından yayınlanan iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları, açık iş pozisyonları gibi iş başvurusu detayları yazımız devamındadır.

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü İş İlanları 2023

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü merkezi Ankara ilimizde bulunmaktadır. Jeoloji Etüdleri, Jeofizik Etüdleri, Enerji Hammadde Etüd ve Arama, Maden Etüd ve Arama, Sondaj, Fizibilite Etüdleri, Maden Analizleri ve Teknolojisi, Deniz ve Çevre Araştırmaları Daire Başkanlıkları kurumun ana birimleridir. Bunun dışında 12 bölge müdürlüğü bulunmaktadır. MTA Genel Müdürlüğü tüm bu bölümlere çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir. MTA tarafından yayınlanan en son iş ilanları aşağıda yer almaktadır.MTA Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan veya yayınlanması muhtemel iş ilanları içinde; yardımcı personel, mühendis, şirket müdürü, tekniker, alan temizlik görevlisi, meydancı, laboratuvar personeli, müfettiş yardımcısı gibi çok sayıda kadro ve pozisyon yer almaktadır. İlanlarda ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu olan bay bayan, deneyimli deneyimsiz adayların iş başvurusu yapabilecekleri kadro ve pozisyonlar bulunmaktadır. Peki tüm bu iş ilanlarına nasıl ve nereden iş başvurusu yapılır?

MTA Genel Müdürlüğü İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

MTA Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan veya yayınlanacak olan iş ilanları www.devlette.com adresimiz üzerinde ve kurumun resmi İnternet adresi olan www.mta.gov.tr adresi üzerinde yayınlanmaktadır. Tüm bu iş ilanlarını takip etmek, ilanlara dair iş başvuru formu, başvuru tarihleri ve şartları gibi bilgileri görmek ve anında iş başvurusu yapmak için sosyal mecralardan bizleri takip edebilirsiniz. İş ilanları yayınlandığında gerekli duyuruları paylaşacağız. Bunun dışında kurumun insan kaynakları, personel daire başkanlığı gibi departmanlarına ilanlar yayınlanmadan yapacak olduğunuz iş başvuruları kabul edilmemektedir. MTA bünyesinde çalışma imkanı elde etmek için ilanların yayınlanmasını beklemeli ve bahsedeceğimiz usul ve esaslar çerçevesinde başvurularınızı gerçekleştirmelisiniz. Bu yazımızda MTA genel müdürlüğü iş ilanları ile işe alım süreci hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER MTA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, mta genel müdürlüğü konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan mta genel müdürlüğü duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.