Mörş (Merchandiser) Maaşları Ne Kadardır?

Mörş veya diğer adı ile merchandiser perakende sektöründe en çok istihdam edilen mesleklerden bir tanesidir. Satış destek elemanı veya diğer adı ile mörş, marketleri ve diğer satış noktalarını ziyaret ederek bağlı bulunduğu firmanın ürünlerini yerleştiren, raf dizaynı ve etiket düzenlemelerini yapan elemanlara deniliyor. Ayrıca ürünlerin stok durumlarını kontrol ederek yeni sipariş verilmesini ve ürünlerin temini de sağlamaktadırlar. Perakende sektörünün olmazsa olmaz elemanlarındandırlar. Düzenli olarak kendilerine verilen araçla marketleri ziyaret ederler ve genel olarak yalnız çalışırlar. Mörş elemanları hakkında merak edilen konuların başında ne kadar para kazandıkları yani ne kadar maaş aldıkları sorusu gelmektedir.

Mörş (Merchandiser) Maaşları 2023

Perakende sektöründeki ihtiyaçlar sebebi ile ortaya çıkmış mesleklerden bir tanesi olan mörş, ülkemizde üreticiler tarafından istihdam edilerek marketlerde görevlendirilmektedir. Oldukça yoğun ve yorucu bir iş hayatları bulunmaktadır. Genel olarak sektörde ehliyet sahibi olan ve en az lise düzeyinde eğitim almış olan kişiler tercih edilmektedir. Diğer şartları Mörş Nasıl Olunur yazımızdan ulaşabilirsiniz.Perakende sektöründe istihdam edilen mörş veya diğer adı ile merchandiser genel olarak şirketlerde 5750 TL ile 7000 TL arasında ücretlerde çalışmaktadırlar. Çeşitli şirketler bitirmiş oldukları işler sebebi ile prim sistemi de uygulamaktadır. Özel sektörde istihdam edilmelerinden dolayı aile yardımı, çocuk yardımı gibi ek ödemeler almamaktadırlar.

Günümüzde neredeyse perakende sektöründe bulunan tüm şirketler müşterilerine mörş desteği sunmaktadır. Coca Cola, Pınar, Efes Pilsen, Pepsi, Ülker, Pınar Süt, Nestle, Tuborg, Dr Oetker, Unilever, Tadım, Turkcell, Sarelle, Şölen, Torku gibi firmalar bunlar arasında en çok bilinenleridir. Mağazaların reyonlarını düzenleyen ancak mağazanın çalışanı olmayan çok sayıda kişiyi muhakkak görmüşüzdür. İşte bu kişiler şirketler tarafından marketlerde çalışmaları adına gönderilen mörş elemanlarıdır. Bu yazımızda mörş maaşları ne kadardır, ne kadar maaş alırlar, kaç para kazanıyorlar ile yeni zamlı maaşları hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER MÖRŞ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, mörş konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan mörş duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.