Milli İstihbarat Teşkilatı ya da bilinen kısa adı ile MİT, ülkemizin resmi istihbarat örgütüdür. Dünyada hemen hemen her ülkede yabancı ülkeler hakkında bilgi toplayan, kendi ülkesindeki yıkıcı güçlerin faaliyetlerini takip eden teşkilatlar bulunmaktadır. Bu görevleri ülkemizde MİT yerine getirmektedir. Milli İstihbarat Teşkilatı 1926 yılında Milli Gizli Servis adı ile kurulmuş ve daha sonra adı değiştirilerek Milli İstihbarat Teşkilatı olmuştur. MİT ülkemiz için hayati öneme sahip bir kurumdur ve bünyesinde çok sayıda kişi çalışmaktadır. MİT bu kişilere ek olarak her sene ülke müdafaasında kendilerine yardımcı olacak çok sayıda yeni personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapmaktadır. MİT tarafından yayınlanan iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları, açık iş pozisyonları, kariyer fırsatları ile iş başvuru formu, iş talep formu gibi iş başvurusu detayları yazımız devamındadır.

MİT İş İlanları 2023

Milli İstihbarat Teşkilatı çalışanları, ülkemizin ulusal güvenliğine ilişkin politikaların ve stratejilerin oluşturulmasında rol oynamaktadırlar. MİT her sene bu çalışanlara ek çok sayıda yeni personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapmaktadır.MİT tarafından yayınlanan veya yayınlanması muhtemel iş ilanları içinde; istihbarat uzmanı, Arapça dil uzmanı, bilim ve teknoloji uzmanı, çevirmen, mühendis, ajan, aşçı, antropolog, asker, astsubay, biyolog, doktor, psikolojik danışman, Farsça bilen eleman, garson, güvenlik görevlisi, hukukçu, hizmetli, hemşire, özel harekat polisi, yakın koruma, kimyager, muhbir, koruma memuru, polis, subay, sosyolog, tekniker, teknisyen, şoför, uzman yardımcısı, öğrenci, öğretmen gibi çok sayıda kadro ve pozisyon bulunuyor. İlanlarda ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu bay bayan, deneyimli deneyimsiz adaylar iş başvurusu yapabiliyorlar. İlanlara 18 yaşını doldurmuş olan kişiler başvuru yapabiliyor. Yaş sınırına uymayanların başvuruları kabul edilmiyor. Peki ama MİT alımları nasıl oluyor?  Adaylar hangi başvuru şartlarını sağlamalılar?

MİT Başvuru Şartları Nelerdir?

MİT’e girmek için bazı temel şartları sağlamanız gerekmektedir. Bu şartları sağlayan kişiler yazımız devamında anlattığımız şekilde başvurularını yapabilirler.

  • Türk vatandaşı olmak
  • Kamu haklarından mahrum olmamak
  • 18 yaşını doldurmuş olmak
  • Teşkilatın mevzuatına göre atanmaya engel hali bulunmamak.

MİT İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

MİT’e girmek için başvuru yapmak oldukça kolaydır. Milli İstihbarat Teşkilatında çalışmak istiyorum diyen vatandaşlarımız MİT bünyesinde çalışma fırsatı elde etmek ve ülkemiz menfaatleri doğrultusunda görev almak için aşağıda vermiş olduğumuz iş başvuru formu sayfasına gidilmeli ve akabinde bu form doldurulmalıdır. Daha sonra bilgileriniz kurumun insan kaynakları departmanına iletilir. Burada hakkınızda detaylı bir inceleme süreci başlar ve başvurusu olumlu bulunan adaylar MİT bünyesinde çalışma imkanı elde ederler. Bu yazımızda MİT’e nasıl girilir, MİT’e özgeçmiş bırakmak, MİT elemanı nasıl olunur, giriş şartları, işe alım süreci, üye olmak istiyorum gibi konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

MİT Başvuru Formu Doldurmak İçi TIKLAYIN


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.