Mısır Çarşısı, Eminönü’nde Yeni Camii’nin arkasında ve Çiçek Pazarı’nın yanında yer alan tarihi bir çarşıdır. İstanbul ilimizin en eski kapalı çarşılarından bir tanesidir. Aktarlarıyla meşhur bu çarşıda halen tabii ilaçlar, baharat, çiçek tohumları, nadir bitki kök ve kabukları gibi eski geleneğine uygun ürünlerin yanı sıra; kuruyemiş, şarküteri ürünleri, değişik gıda maddeleri satılmaktadır. Mısır Çarşısı her gün binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Mısır Çarşısı’nı ziyaret etmek isteyen yerli yabancı turistler Çarşı sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık merak ediyorlar. Mısır Çarşısı çalışma saatleri, mesai saatleri, açılış kapanış saatleri ile çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımız devamındadır.

Mısır Çarşısı Çalışma Saatleri 2023

Mısır Çarşısı hafta içi ( Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ) ve hafta sonu (Cumartesi, Pazar) ziyaretlere açıktır. Hafta içi sabah saat 08:00’de açılan çarşı, akşamları da saat 19:30’da kapanır. Çarşı hafta sonlarında ise farklı çalışma saatlerinde hizmet verir. Aşağıda haftanın 7 günü ve resmi tatillerde Mısır Çarşısı’nın çalışma saatleri verilmiştir.Mısır Çarşısı Çalışma Saatleri
Hafta İçi Çalışma Saatleri 08:00 / 19:30
Cumartesi Çalışma Saatleri08:00 / 20:00
Pazar Çalışma Saatleri09:30 / 19:00
1 Ocak Çalışma Saatleri 09:30 / 19:00
Ramazan Bayramı Çalışma SaatleriKAPALI
Kurban Bayramı Çalışma SaatleriKAPALI
29 Ekim Ziyaret SaatleriKAPALI

Mısır Çarşısı bunların dışında 1 Mayıs, 23 Nisan, 30 Ağustos, 19 Mayıs ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde açıktır.

Mısır Çarşısı Hafta Sonu Açık Mı, Kapalı Mı?

Mısır Çarşısı yukarıda bahsettiğimiz gibi Cumartesi ve Pazar günleri de açıktır. Ancak çalışma saatleri farklıdır. Cumartesi sabah saat 08:00’de açılan çarşı, akşam saat 20:00’de kapanır. Pazar ise sabah 09:30’da açılır ve akşam saat 19:00’da kapanır.

Mısır Çarşısı Bayramda Açık Mı, Çalışıyor Mu?

Mısır Çarşısı; Ramazan Bayramı (Şeker Bayramı) ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve ayrıca 29 Ekim tarihinde hizmet vermez. Ancak 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde açıktır. Arefe günlerinde de çarşıyı ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazımızda Mısır Çarşısı ziyaret saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER MISIR ÇARŞISI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, mısır çarşısı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan mısır çarşısı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.