Milli Savunma Bakanlığı yayınlamış olduğu ilan ile personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Milli Savunma Bakanlığı personel alımı ilanı kapsamında başmüfettiş alımı ve müfettiş alımı gerçekleştirecektir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri hakkında detaylı bilgiye haberimiz devamından ulaşabilirsiniz.

Milli Savunma Bakanlığı Başmüfettiş ve Müfettiş Alımı İlanı 2016

29 Ekim 2016 tarihli ve 29872 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 676 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 61’inci maddesiyle 1325 sayılı Milli Savunma Bakanlığı Görev ve Teşkilatı Hakkında Kanuna eklenen Geçici 4’üncü madde hükmü uyarınca; • Mesleğe özel yarışma sınavı ile girip en az üç yıllık yetişme döneminden sonra yapılan yeterlilik sınavını kazanarak 23/04/1981 tarihli ve 2451 sayılı Bakanlıklar ve Bağlı Kuruluşlarda Atama Usulüne İlişkin Kanuna Göre müşterek kararla atanmış olmak,
 • Maddenin yayımı tarihi itibariyle kırk yaşını aşmamış olmak şartıyla kurumlarında Başmüfettiş, Başdenetçi, Başkontrolör, müfettiş, denetçi, kontrolör unvanlarından birini taşıyanlar arasından naklen en fazla 50 Başmüfettiş ve Müfettiş alımı yapılacaktır.

Başvuru Nasıl ve Nereye Yapılacak?

Başvurular 16 Aralık 2016 Cuma günü mesai saati bitimine kadar, şahsen Bakanlığımız Teftiş Kurulu Başkanlığı, Devlet Mh. Merasim Sk. Korgeneral Mehmet Sırrı Seyrek Kışlası Bakanlıklar/ANKARA adresine yapılacaktır. Adayların fotoğraflı özgeçmişi ile birlikte başvuru dilekçesini eksiksiz olarak teslim etmeleri zorunludur. Başvuru dilekçesine ek olarak adaylardan talep edilen belgeler aşağıda maddeler halinde verilmiştir.

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Müşterek Kararnamenin yayımlandığı Resmi Gazete nüshasının fotokopisi

Adayların özgeçmişinde aşağıdaki bilgilerin olması gerekmektedir.

 • Adı ve soyadı
 • Doğum yeri ve tarihi
 • Askerlik durumu
 • İlk/orta/lise düzeyinde mezun olduğu okullar ve mezuniyet tarihleri
 • Lisans düzeyinde mezun olduğu okul ve bölüm adı ile mezuniyet tarihi
 • Denetim elemanlığı yarışma sınavına girdiği kurum adı ve sınav tarihi
 • Denetim elemanlığı görevine başladığı tarih
 • Yeterlilik sınavının yapıldığı tarih ve 2451 sayılı Kanun uyarınca müşterek kararname ile atandığı resmi gazetenin tarih ve sayısı
 • Müktesep derece ve kademesi

Sadece şahsen yapılan başvurular geçerli olup ilanda belirtilen şartlara uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir. Milli Savunma Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan müfettiş alımı ve başmüfettiş alımı ilanına dair başvuru formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz. Ayrıca kurum tarafından yayınlanan diğer ilanlara Milli Savunma Bakanlığı İş Başvurusu sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.


DİĞER MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, milli savunma bakanlığı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan milli savunma bakanlığı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.