Milli Savunma Bakanlığı ya da bilinen kısa adı ile MSB yayınlamış olduğu ilan ile 42. Bakım Fabrika Müdürlüğüne engelli işçi alımı yapacağını açıkladı. Milli Savunma Bakanlığı engelli işçi alımı ilanı kapsamında otomotiv boya işçisi alımı gerçekleştirilecektir. Adayların en az ortaöğretim mezunu olmaları şarttır. Adaylar ilana 12 Haziran 2017 tarihine kadar başvuru yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri hakkında detaylı bilgiler haberimiz devamında yer almaktadır.

Milli Savunma Bakanlığı Engelli İşçi Alımı İlanı 2017

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içinde İl Müdürlüklerinden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler. Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi Kamu Kurum ve Kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır. Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden (önceliklilerden) müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının üç katını geçmeyecek şekilde isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. İş yerine ismi bildirilen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren Kamu Kurum ve Kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir.Taleplere başvuru yapan ve nihai listede ismi bulunan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren Kamu Kurum ve Kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici iş gücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz. Kamu Kurum ve Kuruluşlarının daimi ve geçici iş gücü taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınmaktadır. Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir. Müracaat tarihleri çakışan, aynı Kamu Kurum ve Kuruluşunun birden fazla iş gücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.

Başvuru Şartları Nelerdir?

  • Alınacak engelli işçi Otomotiv Boya İşçisi olarak 3 ay deneme süreli çalıştırılacaktır.
  • Mesleki ve teknik eğitim veren liselerin Otomotiv Boyacılığı, Endüstiriyel Boyacılık,Boya Teknolojileri, Boya Apre, Boya Üretimi ve Uygulama bölümlerinden birinden mezun olmak.
  • Mesleki ve teknik eğitim veren liselerin dışında kalan lise mezunlarından 3308 sayılı Kanun ile Meslek ve Teknik Eğitim Yönetmeliği gereğinde oto boyacılığı husunda ustalık belgesine sahip olmak veya 5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanununa göre oto boyacılığı husunda mesleki yeterlilik belgesine sahip olmak.
  • Mesleği ile çalışmış ve bu hususta belge sahibi olmak.Deneyim süresi sigorta hizmet dökümü ile ispatlanacaktır.6 ay deneyim süre şartı vardır.
  • İlanda istenen bölümler dışında başka bölümlerden mezun olanların başvurusu kabul edilmeyecektir.
  • Hakkında güvenlik soruşturmasının olumlu olması.
  • Kişilerin SGK tarafından yetkilendirilmiş olan sağlık kuruluşlarından işe alınacağı otomotiv boya işçisi mesleğinde çalıştırılmasında sakınca bulunmadığına ilişkin sağlık kurulu raporu getirmesi gerekmektedir.
  • Engellilerin Çalışabileceği İşler Yönetmeliği Ek-1 e göre oto boyacılığı yapmasında sakınca bulunmayan işçi adayları başvurabilecektir.
Genel Birim AdıGenel Bölüm AdıÖğrenim Seviyesi
Lise ve Dengi OkulEndüstriyel BoyacılıkOrtaöğretim (Lise ve Dengi)
Lise ve Dengi OkulOtomotiv BoyaOrtaöğretim (Lise ve Dengi)
Lise ve Dengi OkulBoya TeknolojisiOrtaöğretim (Lise ve Dengi)
Lise ve Dengi OkulBoya ApreOrtaöğretim (Lise ve Dengi)
Lise ve Dengi OkulBoya üretimi ve uygulamalarıOrtaöğretim (Lise ve Dengi)
Sınav KategorisiSınav AdıSınav Puan TürüEn Az Puan LimitiSınav Giriş Tarihi
Kamu Personel SınavlarıKPSSEKPSS0

Çalışma Adresi : ALAEDDİN MAH. ARMATÖR YAKUP AKSOY CAD. NO:22 17500 GELİBOLU ÇANAKKALE / TÜRKİYE

İletişim :  0286 566 53 95

Bu yazımızda Milli Savunma Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan engelli işçi alımı ilanı hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca MSB tarafından yayınlanan bütün ilanlara Milli Savunma Bakanlığı İş İlanları sayfasından ulaşabilirsiniz.


DİĞER İŞÇİ ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, işçi alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan işçi alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.