Milli Piyango İdaresi, 1939 yılında kurulmuş olan bir kurumdur. Milli Piyango İdaresi’nin piyango biletlerini basmak, piyango sayısal loto, şans topu, on numara, süper loto, hemen kazan oyunlarını planlarını hazırlamak, bu oyunları uygulamak ve ikramiyelerini dağıtmak gibi çeşitli görevleri bulunmaktadır. Maliye Bakanlığı bünyesinde hizmet sunmaktadır. Milli Piyango İdaresi çeşitli dönemlerde bünyesine personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapmaktadır. Milli Piyango İdaresi tarafından yayınlanan iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları, açık iş pozisyonları, iş başvuru formu gibi iş başvurusu detayları yazımız devamındadır.

Milli Piyango İdaresi (MPİ) İş İlanları 2023

MPİ, her türlü eşya piyangosu şans oyunları ve müşterek bahis benzeri oyunları düzenleme yetkisi ile denetimi Piyango İdaresi’nin görevidir. Piyango İdaresi buna ilaveten uluslararası kuruluşlarda Türkiye’yi temsil etmek ve bunlarla ortaklıklara girip iş birliği yapma yetkisine sahiptir. Kısaca her türlü şans oyunu düzenleme ve denetleme ile bu konuda Türkiye’yi temsil edip, ortaklıklara girip iş birliği yapma yetkisine sahiptir. Milli Piyango İdaresi bünyesine ihtiyaç duyduğu zamanlarda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapmaktadır.Milli Piyango İdaresi tarafından şimdiye kadar yayınlanmış veya yayınlanması muhtemel iş ilanları içinde; büro memuru, tekniker, teknisyen, avukat, şoför, temizlik görevlisi gibi çok sayıda kadro ve pozisyon yer almaktadır. İlanlarda ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu olan bay bayan, deneyimli deneyimsiz adayların iş başvurusu yapabilecekleri kadro ve pozisyonlar bulunmaktadır. Peki tüm bu iş ilanlarına nasıl ve nereden iş başvurusu yapılır?

Milli Piyango İdaresi (MPİ) İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Milli Piyango İdaresi sadece ihtiyaç duyduğu zamanlarda yeni çalışanların alımlarını gerçekleştirmektedir. Bunun için çeşitli ilanlar yayınlamaktadır. Bu iş ilanları henüz yayınlanmadı. Ancak yayınlandığında http://www.millipiyango.gov.tr/ adresinde ve www.devlette.com adresimiz üzerinde ilanları paylaşacağız. İlanlar yayınlandığında ilanlara dair iş başvuru formu, başvuru şartları ve tarihleri gibi bilgileri paylaşmaktadır. Harici olarak kurumun insan kaynakları gibi bölümlerine yapacak olduğunuz iş başvuruları ise kabul görmemektedir. Bu sebepten ilanların yayınlanmasını beklemeli ve bahsedeceğimiz usul ve esaslar çerçevesinde başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Bu yazımızda MPİ iş ilanları ile işe alım süreci hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.