Milli Piyango Bileti Nerede Satılır?

Millî Piyango, Türkiye’de Millî Piyango İdaresi tarafından düzenlenen, bastırılmış numaralı biletlerin satılarak, adet ve tutarları önceden belirlenmiş ikramiyeleri kazanacak numaraların belirli günde çekilecek kura ile saptanması esasına dayanan şans oyunudur. Ülkemizde Milli Piyango tarafından her hafta veya ay düzenlenen çok sayıda çekiliş bulunmaktadır. Bu çekilişlere katılan ve ikramiyesi çıkmasını umut eden milyonlarca vatandaş bulunmaktadır. Özellikle yılbaşı gibi dönemlerde bu çekilişlerden çıkan ikramiyelerin miktarının artması vatandaşları bu biletleri satın almaya yöneltmektedir. Peki Mili Piyango bileti nereden alınır? Milli Piyango bileti nerede satılır?

Milli Piyango Bileti Nereden Alınır?

Milli Piyango tarafından yapılan çekilişlerin sonucunda her hafta milyonlarca lira kazanan kişilere dağıtılmaktadır. Miktarların bu denli büyük olması, şans oyunlarına rağbeti de arttıran bir etmendir. Milli Piyango bileti satın almak isteyen vatandaşlarımız bu biletleri bazı noktalardan temin edebilmektedirler.Öncelikle biletler internet üzerinde çeşitli Tuttur.com, Nesine.com gibi iddaa üzerinde kurulmuş web adresleri üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Bu şekilde hiç bayilerle uğraşmak istemiyorsanız biletinizi hemen internetten alabilir ve biletinize piyango çıkarsa da yine internet üzerinden alabilirsiniz. Bunun haricinde yetkili bayilerden de Milli Piyango biletleri satın alınabilir. Bu bayiler gezici yani sokaklarda dolaşarak bilet satan kişiler ve sabit yani dükkanlarda, marketlerde bilet satış işlemlerini gerçekleştiren kişilerdir. Ayrıca çoğu zaman alışveriş merkezleri de Milli Piyango bileti satmaktadır. Migros, Carrefoursa gibi market zincirleri bunlardan bir kaçıdır.

Milli Piyango bileti satın almak için ayrıca PTT bayilerini de tercih edebilirsiniz. Ancak biletinizi nereden alırsanız alın sahte bilet satan kimselere dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Bu kişileri gördüğünüz anda hemen ihbar edebilirsiniz. Sahte Milli piyango biletini nasıl anlayacağınızı öğrenmek için ise hemen TIKLAYIN.


DİĞER MİLLİ PİYANGO HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, milli piyango konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan milli piyango duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.