Milli Piyango, bastırılmış numaralı biletlerin satılarak, adet ve tutarları önceden belirlenmiş ikramiyeleri kazanacak numaraların belirli günde çekilecek kura ile saptanması esasına dayanan şans oyunudur. Milli Piyango çekilişleri her ayın 9, 19 ve 29’uncu günlerinde yapılmaktadır. Sadece yılbaşı çekilişi 31 Aralık tarihinde gerçekleştirilmektedir.  Yapılmakta olan bu Milli Piyango çekilişlerinde amorti kelimesini sık sık duymaktayız.  Peki nedir bu amorti?

Amorti nedir, ne demektir?

Milli Piyango ikramiyelerinde karşımıza çıkan amorti kelimesi bir nevi teselli ikramiyesi anlamına gelmektedir. Şayet biletinize amorti çıkarsa bilete ödemiş olduğunuz ücreti geri alma hakkınız doğar. Örnek olarak bir çeyrek yılbaşı bileti satın aldınız ve buna 15 TL ödediniz, bu bilete amorti çıkması durumunda bu 15 TL’yi herhangi bir yetkili satış noktasından veya seyyar satıcılardan temin edebilirsiniz.Amorti parası nereden alınır?

Biletinize amorti çıkıp çıkmadığı ise biletinizde yer alan rakamlardan sonuncusuna bakarak öğrenilir. Genel itibariyle amorti için iki farklı rakam belirlenir. Örneğin çekilişte amorti rakamları 0 ve 7 olsun şayet biletiniz üzerinde yer alan son rakam bunlardan bir tanesi ise bilet ücretini geri alabiliyorsunuz.

Amorti çıkan numaralar neler?

Şayet Milli Piyango bileti satın aldıysanız ve bu bilete amorti çıkıp çıkmadığını kontrol etmek istiyorsanız, aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayarak bunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Vermiş olduğumuz bağlantıdan Milli Piyango İdaresi’nin İnternet adresine girmenizin ardından hangi çekiliş için bilet sorgulama işlemi yapacaksanız ilgili çekiliş tarihini seçiyorsunuz. Çekiliş tarihi satın almış olduğunuz biletin üzerinde yazmaktadır. Akabinde bilet numaranızı da yazarak sorgulama yapıyorsunuz. Bu sayede biletinize amorti veya başka herhangi bir ikramiyenin tutup tutmadığını öğrenebiliyorsunuz.

Amorti Bilet Sorgulamak İçin TIKLAYIN

Bu yazımızda Mili Piyangoda amorti ilk rakam mı, son rakam mı gibi konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER AMORTİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, amorti konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan amorti duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.