Migros; 1954 yılında İsviçre Migros Kooperatifler Birliği ile İstanbul Belediyesi’nin girişimleri ile İstanbul ilimizde kurulmuş olan bir süpermarket zinciridir. Migros, ülkemizde en kaliteli en ucuz fiyatlarla müşterileriyle buluşturma hedefi ile yola çıkmıştır. 1957 yılında çoğunluk hissesi Koç Topluluğu tarafından satın alınmıştır. Ancak daha sonra halka açık bir şirket unvanına kavuşmuş ve çok sayıda ortaklı bir şirket olmuştur. En büyük hissedar Anadolu Holding’tir. Kurulduğu günden bu yana büyümesini sürdüren Migros, Tansaş mağazalarını satın almış ve mağaza sayısını arttırmıştır. Ayrıca daha sonra Tesco Kipa’nın çoğunluk hissesi ile Uyum Market hisselerinin tamamını ve 17 adet Makro Market şubesini satın alarak mağaza sayısını arttırmayı sürdürmüştür. Migros günümüzde her ilimizde bulunan ülkemizin en büyük süpermarket zinciridir. Çok sayıda kişiye istihdam kapısı olan Migros, bünyesine yeni personel alımı, eleman alımı, memur alımı, işçi alımı gerçekleştirmektedir. Migros tarafından yayınlanan iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları, açık iş pozisyonları, kariyer fırsatları ile iş başvuru formu, iş talep formu gibi iş başvurusu detayları yazımız devamındadır.

Migros İş İlanları 2023

Migros Türkiye, yapılanma olarak İsviçre’de yer alan Migros Market mağazalarına çok benzemektedir. Ülkemizde M, 2M, 3M ve 5M Migroslar bulunmaktadır. Ülkemizde modern perakendeciğin öncülerinden bir tanesi olan Migros, ülkemiz genelinde 2 bine yakın mağaza sayısına ulaşmayı başarmıştır. Her geçen gün yeni mağazalar açan Migros, bu mağazalarına, Migros Depo ve Migros Toptan bünyelerine çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir.Migros tarafından yayınlanan veya yayınlanması beklenen iş ilanları içinde; veteriner hekim, yönetici adayı, engelli personel, beden işçisi, reyon görevlisi, özel güvenlik görevlisi, şoför, kasap, müdür, ziraat mühendisi, gıda mühendisi, depo elemanı, mimar, stajyer, gıda teknikeri, müdür yardımcısı, yarı zamanlı, part time işçi, sezonluk şarkütör, mağaza personeli, kozmetik satış elemanı, tezgahtar, kasiyer, kampanya uzmanı gibi çok sayıda kadro ve pozisyon yer almaktadır. Peki tüm bu iş ilanlarına nasıl ve nereden iş başvurusu yapılmaktadır?

Migros İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Migros bünyesinde çalışmak istiyorum, nasıl iş başvurusunda bulunabilirim diyen vatandaşlarımız aşağıda vermiş olduğumuz iş başvuru formu ile kolay bir şekilde insan kaynakları departmanına iş başvurusunda bulunabilirler. Sayfaya girmenizin ardından idari kadro, mağaza yöneticisi kadrosu, mağaza personel kadrosu seçeneklerinden size uygun olanını yani başvurmak istediğiniz pozisyonu seçerek açık iş ilanlarına göz atabilir, başvuru şartlarını öğrenebilir ve iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bunun dışında Migros çeşitli dönemlerde İŞKUR üzerinden de iş ilanları yayınlamaktadır. İŞKUR online web adresi üzerinden bu ilanları takip edebilirsiniz.

Migros İşe Alım Süreci Nasıldır?

Migros bünyesinde yayınlanan bir iş pozisyonuna başvuru gerçekleştirdikten sonra kurumun insan kaynakları başvurunuzu bir ön değerlendirmeye tabi tutmakta ve bu değerlendirme sonrasında başvurusu olumlu bulunan adayları telefonla kuruma iş görüşmesi için davet etmektedir. Akabinde de yetkinlik bazlı bir mülakat gerçekleştirilmektedir. Elde edilen tüm verileri değerlendirdikten sonra bir üst kısma geçen adaylar ilgili bölüm yöneticisine bildirilir ve departman yöneticisi tekrar bir inceleme yaparak son kararı verir. Migros işe alım süreci bu şekildedir. Bu yazımızda Migros’ta işe nasıl girilir, iş başvurusu yapma hakkında detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

Migros kurumsal iş başvuru formu doldurmak için TIKLAYIN


DİĞER ELEMAN ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, eleman alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan eleman alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.