Mezuniyet tarihi nerede yazar?

Öğretmen alımlarında ve diğer bir çok yerde mezuniyet tarihi istenilmektedir. Mezuniyet tarihi diploma üzerinde yazmadığı için de nereden nasıl bulunabileceği oldukça merak edilmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından adaylardan istenilen mezuniyet tarihi nasıl bulunur?

Mezuniyet tarihi nereden, nasıl öğrenilir?

Mezuniyet tarihi öğrenmek oldukça kolaydır. Artık çok sayıda işlemi İnternet üzerinden gerçekleştirebiliyoruz. Mezuniyet tarihi öğrenme de bu İnternet üzerinde gerçekleştirebileceğimiz işlemlerden sadece birisidir. Bunun için öncelikle https://www.turkiye.gov.tr/yuksekogretim-mezun-belgesi-sorgulama sayfasına giriş yapmalıyız. E-Devlet üzerinden mezun belgesi sorgulama yaparak kolay bir şekilde hangi tarihte mezun olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Vermiş olduğumuz bağlantıya giriş yapmanızın ardından E-Devlet şifreniz ve TC kimlik numaranız ile sisteme login olduktan sonra mezun belgenizi çıkartıyorsunuz. Belge üzerinde mezuniyet tarihi bilgisi yer almaktadır.Mezuniyet tarihi ile diploma tarihi aynı mıdır?

Mezuniyet tarihi ile diplomanın veriliş tarihi aynı değildir. Ancak yukarıda vermiş olduğumuz sayfa sayesinde mezuniyet tarihini görebilmeniz mümkündür.

İlkokul, lise, ortaokul mezuniyet tarihi ve başlama tarihi nasıl öğrenilir?

İlkokul, lise ve ortaokulda mezuniyet tarihi öğrenmek için ise E-okul sistemine giriş yapmanız yeterlidir. Öğrenim bilgileriniz bölümünde mezun olduğunuz ve okula başlamış olduğunuz tarih yazmaktadır. Yukarıda vermiş olduğumuz E-Devlet sayfası sadece lisans, lisans üstü ve ön lisans öğrencileri içindir.

Milli Eğitim Bakanlığı mezuniyet tarihini ay, gün ve yıl olarak istemektedir. Bu şekilde bir bilgi talep edildiğinde de oldukça fazla karışıklık yaşanmaktadır. Oysa sadece mezuniyet tarihi talep edilse hem yeterli olacak, hem de bu şekilde bir kargaşaya sebebiyet verilmemiş olacaktır. Bu yüzden kısa süre içinde ay, gün ve yıl olarak istenilen mezuniyet tarihinin değiştirilmesini ümit ediyoruz.

Bu yazımızda mezuniyet tarihimi bilmiyorum nasıl öğrenebilirim, ADÜ, AUZEF, BEÜ, ÇOMÜ, Beykent, CBÜ, DPU, Hacettepe, KTÜ, KMU, mezuniyet tarihi öğrenme ve bulma hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER MEZUNİYET TARİHİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, mezuniyet tarihi konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan mezuniyet tarihi duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.