Mesleki Yeterlilik Kurumu ya da bilinen kısa adı ile MYK,  meslek standartlarını temel alarak, teknik ve mesleki alanlarda ulusal yeterliliklerin esaslarını belirlemek; denetim, ölçme ve değerlendirme, belgelendirme ve sertifikalandırmaya ilişkin faaliyetleri yürütmek üzere kurulmuştur. MYK, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde hizmet vermektedir. Mesleki Yeterlilik Kurumu özel hukuk hükümlerine tabi olan tüzel kişiliğine haiz, idari ve mali özerkliğe sahip, özel bütçeli bir kamu kuruluşudur. Merkezi Ankara ilimizde bulunan Mesleki Yeterlilik Kurumu insan kaynakları tarafından yapılan açıklama nezdinde 2017 yılında faaliyetlerinin devamı adına çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştireceklerini açıklamıştır. Yazımız devamında Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yayınlanan bütün iş ilanları ile bu ilanlara ait iş başvurusu ve iş başvuru formu yer almaktadır.

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) İş İlanları 2023

Mesleki Yeterlilik Kurumu, 2006 yılında faaliyetlerine başlamış olup, günümüzde çalışmalarını arttırarak yoluna devam etmektedir. MYK’nın temel görevi; Avrupa Birliği ile uyumlu “ulusal mesleki yeterlilik sistemi”ni kurmak ve işletmektir. Mesleki Yeterlilik Kurumu bu kapsamında faaliyetlerini sürdürebilmek adına çok sayıda personel alımı, eleman alımı, işçi alımı ve memur alımı yapmayı planlamaktadır. Aşağıda MYK tarafından yayınlanmış olan en son iş ilanları yer almaktadır.Mesleki Yeterlilik Kurumu Sözleşmeli Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yayınlanan iş ilanları içinde ön lisans mezunu, lise mezunu, ilköğretim mezunu ve üniversite mezunu çok sayıda adayın iş başvurusu yapabileceği kadro ve pozisyonlar yer almaktadır. İlanlarda büro memuru, mütercim, uzman yardımcısı, mühendis, avukat, istatistikçi, muhasebeci, bilgisayar işletmeni, şoför, sekreter gibi çok sayıda pozisyon yer almaktadır. Peki bu ilanlara nasıl iş başvurusu yapılır?

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) İş Başvurusu 2023

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yayınlanmış ve yayınlanacak olan bütün iş ilanları www.devlette.com adresimiz üzerinde, İŞKUR üzerinde ve www.myk.gov.tr/ yani kurumun resmi adresi üzerinde yayınlanmaktadır. Bu iş ilanlarını kaçırmamak, ilanlara ait iş başvuru formu, iş talep formu, başvuru şartları, başvuru tarihleri gibi detaylı bilgileri öğrenmek ve iş başvurusu yapmak için sosyal ağlardan bizleri takip etmeniz yeterlidir. İlanlar yayınlandığı anda yine sosyal ağlarımız üzerinden ilanlara dair tüm detayları yukarıda vermiş olduğumuz ilanlar gibi paylaşacağız. MYK ayrıca bünyesine iş ilanları yayınlanmadan yapılan iş başvurularını ise kabul etmemektedir. MYK bünyesinde çalışmak isteyen tüm kişiler ilanların yayınlanmasını beklemeli ve bahsedeceğimiz usul ve esaslar çerçevesinde başvurularını gerçekleştirmelidirler. MYK iş ilanları hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.