Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ya da bilinen kısa adı ile MESKİ, 1995 yılında kurulmuş olan bir kamu kurumudur. Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren iştiraklerden bir tanesi olan MESKİ, Mersin ilimizde her türlü su ve kanalizasyon hizmetini yürütmek, bu doğrultuda tesisler kurmak ve işletmek gibi görevlere sahiptir. MESKİ, görev alanı Mersin ili ile sınırlı olsa da, ilin faydalandığı il sınırları dışında yer alan su kaynaklarının korunması amacıyla da çalışmaktadır. Faaliyetlerine aralıksız olarak devam eden kurum bünyesinde çok sayıda kişi istihdam edilmektedir. MESKİ bu kişilere ek yeni personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapmaktadır. MESKİ tarafından yayınlanan iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları, açık iş pozisyonları ile iş başvuru formu, iş talep formu gibi iş başvurusu detayları yazımız devamında yer almaktadır.

MESKİ İş İlanları 2022

Mersin, ülkemizde çeşme suyundan en kaliteli suyun aktığı illerimizden bir tanesidir. MESKİ, bunu gerçekleştirebilmek adına altyapısını düzenli olarak geliştirmekte ve mevcut su kaynaklarını muhafaza etmektedir. MESKİ bu görevlerini bünyesindeki azimli çalışanlar ile gerçekleştirmektedir. MESKİ personeli 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümlerine tabiidir. Kurum bu çalışanlara ek yeni personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir.Mersin İline Ait İş İlanlarını Facebook Üzerinden Takip Etmek İçin TIKLAYIN

  • MESKİ İşçi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

MESKİ tarafından yayınlanan veya yayınlanması beklenen iş ilanları içinde; vasıflı, vasıfsız işçi alımı, elektrik teknikeri, harita teknikeri, kaçak kontrol çalışanı, sayaç okuma çalışanı, elektronik teknisyeni, güvenlik görevlisi, ağır vasıta şoförü, bahçıvan gibi çok sayıda kadro ve pozisyon yer alıyor. Peki bu ilanlar için iş başvurusu nereden yapılabilir?

MESKİ İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

MESKİ, yeni çalışan alımları gerçekleştireceği vakit İŞKUR üzerinden ilanlar yayınlamaktadır. Bu iş ilanlarını takip ederek ilanlara iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Tüm bu iş ilanları yine devlette.com sitemiz üzerinde ve yukarıda vermiş olduğumuz Facebook adresi üzerinde de yayınlanmaktadır. Bizleri takip ederek de bu ilanlardan haberdar olabilirsiniz. Bunun dışında online olarak başvuru yapabileceğiniz bir iş başvuru formu veya insan kaynakları sayfası ise bulunmamaktadır. Bu yazımızda MESKİ iş ilanları ile işe alım süreci hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER MESKİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, meski konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan meski duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.