Mersin Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı Yapacak Mı?

Mersin, Akdeniz Bölgesi’nde yer alan bir ilimizdir. 2020 yılı rakamları ile nüfusu 1 milyon 800 bini aşmıştır. Mersin, 2 Eylül 1993’te çıkarılan 504 sayılı kanun hükmünde kararname ile büyükşehir unvanı kazandı. Haziran 2002’de ilin İçel olan adı, Mersin olarak değiştirildi. Mersin Büyükşehir Belediyesi başkanlığı görevini Burhanettin Kocamaz yürütmektedir. Burhanettin Kocamaz, geçtiğimiz günlerde bizzat yapmış olduğu açıklamada belediye kadrolarında çok sayıda personel açığı bulunduğunu ve bu personel açıklarını kapatmak için açık pozisyonlara çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştireceklerini belirtti. Mersin Büyükşehir Belediyesi iş ilanları hakkında başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi bilgilere haberimiz devamından ulaşabilirsiniz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Ne Zaman Memur Alımı Yapacak?

Mersin, Akdeniz Bölgesi’nin en gelişmiş illerinden bir tanesidir. Bu gelişme ve değişimi örnek belediyeler arasında gösterilen, yapmış olduğu çalışmalar ile şehrin çehresini değiştiren, istihdamı azaltan bir belediyeye sahip olmasına borçludur. Tüm bunların yanında belediyenin 2020 yılı içerisinde çok sayıda işçi alımı, eleman alımı yapacağını duyurması da Mersin ili merkezi ve ilçelerinde yer alan binlerce iş bekleyen vatandaşı sevindirmiştir. Mersin Belediyesi, şehirde büyümenin devam edebilmesi, ekonomik refahın yükselebilmesi, işsizliğin azaltılabilmesi için ekstra çaba sarf etmektedir. Son olarak da bu huzur ortamını korumaya devam edecek personelleri bünyesinde sözleşmeli olarak almaya karar vermiştir. Mersin Büyükşehir Belediyesi sadece merkezde değil aynı zaman aşağıda yer alan ilçeler ve taşra için de alımlar yapacaktır. • Akdeniz Belediyesi İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Anamur
 • Aydıncık
 • Bozyazı Belediyesi İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Çamlıyayla
 • Erdemli
 • Gülnar Belediyesi İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Mezitli
 • Mut
 • Silifke Belediyesi İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Tarsus Belediyesi İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Toroslar
 • Yenişehir

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan personel alımı ilanları henüz yayınlanmaya başlanmadı. Ancak ilanlar hakkında detaylar belli olmaya başlandı. Edindiğimiz bilgilere göre ilanlarda ilköğretim mezunu ve lise mezunu adayların başvuruda bulunabilecekleri çeşitli pozisyonlar da yer alıyor. Bu kadrolara alınacak olan işçiler sözleşmeli olarak veya geçici olarak istihdam edilecekler. İlanların birçoğunda KPSS şartı bulunmuyor. Aşağıda ise Mersin ili ve ilçeleri için verilmiş güncel kamu iş ilanlarını görebilirsiniz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi İş İlanları 2020

Facebook Üzerinden Mersin İline Özel İş İlanlarını Takip Edebilmek İçin TIKLAYIN

Mersin Üniversitesi 32 Sözleşmeli Hemşire Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

Mersin Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl ve Nereye Yapılır?

Ülkemizin ticaret bakından dünyaya açılan kapılarından birisi olan Mersin Limanı da burada yer almaktadır. Önemli ticaret merkezlerimizden bir tanesi olan Mersin ilimizde belediye personel alımı yapacağını belirtmişti. Ancak bu ilanlar henüz yayınlanmaya başlanmadı. Mersin Büyükşehir Belediyesi iş ilanları yayınlandığı zaman ilk olarak www.devlette.com adresimiz üzerinde yer alacaktır. Bu ilanları kaçırmamak ve alımlardan ilk olarak haberdar olabilmek için sosyal ağlardan bizleri takip etmeniz yeterlidir. Bunun dışında Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan insan kaynakları gibi çeşitli departmanlara yapacak olduğunuz iş başvuruları ise kabul edilmemektedir. Belediye bünyesinde çalışma fırsatı elde etmek için ilanların yayınlanmasını ve bahsedeceğimiz usul ve esaslar çerçevesinde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yayınlanan internet üzerinden iş başvurusu yapmanıza olanak tanıyan bir iş başvurusu formu bulunmamaktadır. Aksini iddia eden kişilere veya web adreslerine itimat göstermeyiniz. Bu yazımızda Mersin Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve işe alım süreci hakkında detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.