Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası A.Ş., banknot ihraç eden, Türkiye Cumhuriyeti Hükumeti’nin para ve kredi politikasını yürüten, veznedarlık görevini üstlenmiş ve devletin iktisadi ve mali danışmanlığını yapan yasal olarak bağımsız bir ekonomik kurumdur. Kağıt para (banknot) basma tekelini elinde bulundurur ve bu yetkiye istinaden bağımsız olarak para politikasını belirler. Ayrıca Hazine Müsteşarlığı’na bağlı olan Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü’nce basılan madeni paraların tedavülü de Merkez Bankası’nca sağlanmaktadır. Merkez Bankası ya da bilinen adı ile TCMB her sene faaliyetlerinin aksamadan sürmesi adına çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir. Yazımız devamında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından yayınlanan bütün iş ilanları ile bu ilanlara ait iş başvurusu formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları yer almaktadır.

Merkez Bankası (TCMB) İş İlanları 2023

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın organizasyon yapısı, yönetim, merkez teşkilatı, şubeler ve temsilcilikler olmak üzere dört gruba ayrılabilir. Bankanın temel faaliyetlerinin yurt içinde yapılması için kurulmuş teşkilattır. Bankanın 21 adet şubesi bulunmaktadır; Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İskenderun, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Mardin Mersin, Samsun, Trabzon ve Van şubeleridir. Bankanın Frankfurt, Londra, New York ve Tokyo olmak üzere dört yurt dışı temsilciliği bulunmaktadır. Merkez Bankası tüm bu şubeleri ile kendi bünyesine çeşitli personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapmaktadır. Aşağıda Merkez Bankası tarafından yayınlanan en son iş ilanları yer almaktadır. Yazımız devamında da tüm bu ilanlara nasıl iş başvurusu yapabileceğinizi ve ilanları nasıl ve nereden takip edebileceğinizi anlattık.  • Merkez Bankası 50 Uzman Yardımcısı Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Merkez Bankası Ekonomist, Avukat, Mühendis Alımı İçin TIKLAYIN
  • Merkez Bankası Uzman Yardımcısı Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Merkez Bankası Araştırmacı Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • TCMB Uzman Yardımcısı Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Merkez Bankası Memur Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

Merkez Bankası tarafından yayınlanan veya yayınlanacak olan iş ilanları içinde avukat, araştırmacı, arşivci, aşçı, güvenlik görevlisi, bilgisayar mühendisi, büro görevlisi, bilişim uzmanı, denetçi,  denetçi yardımcısı, engelli personel alımı, teknisyen, hemşire, hukukçu, hizmetli, hukuk müşaviri, işletmen, koruma, kütüphaneci, psikolog, şoför, uzman yardımcısı, veznedar, sekreter gibi ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu adayların iş başvurusu yapabileceği kadro ve pozisyonlar yer almaktadır. İlanların akabinde işe alınacak olan personeller sözleşmeli, kadrolu ve geçici gibi çeşitli statülerde barındırılacaklardır. Peki tüm bu iş ilanları nasıl ve nereden takip edilir, ilanlara nasıl iş başvurusu yapılır?

Merkez Bankası (TCMB) İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından yayınlanan veya yayınlanacak olan bütün iş ilanları www.devlette.com adresimiz üzerinde ve kurumun resmi adresi olan www.tcmb.gov.tr/ üzerinde yayınlanmaktadır. Tüm bu iş ilanlarını takip etmek, ilanlara ait iş başvuru formu, başvuru şartları, başvuru tarihleri gibi detaylı bilgileri görmek ve ilanlara anında iş başvurusu yapmak için sosyal ağlardan bizleri takip etmeniz yeterlidir. İlanlar yayınlandığında ilanlara ait tüm detayları sosyal ağlar üzerinde yer alan hesaplarımızdan anında paylaşacağız. Harici olarak Merkez Bankası, iş ilanları yayınlanmadan bünyesine yapılan iş başvurularını ise kabul etmemektedir. TCMB bünyesinde çalışmak için ilanların yayınlanmasını beklemeli ve bahsedeceğimiz usul ve esaslar çerçevesinde başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası iş ilanları hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, türkiye cumhuriyet merkez bankası konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan türkiye cumhuriyet merkez bankası duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.