2020 Yılında Personel Alımı Yapacak Kamu Kurum ve Kuruluşları

2020 yılı bütçe görüşmeleri son hızıyla devam ederken, kamu kurumlarının da Maliye Bakanlığı’ndan talep ettikleri ve onay aldıkları kadrolar da birer birer ortaya çıkmaya başladı.  Hali hazırda şu an için 35 bin 336 kesinleşen kadro bulunmakla beraber, 12 bin 707 talep edilen kadro ve 9 bin 500 de planlanan kadro bulunmaktadır.

Hali hazırda bir çok kamu kurum ve kuruluşunda personel açığı bulunduğu zaten yapılan açıklamalarda belirtildi. Bu kamu kurum ve kuruluşlara 2020 yılında çok sayıda personel alımı gerçekleştirilecek. Bu personel alımı için Maliye Bakanlığı’ndan izin alan kurumlar bulunmasının yanında, izin talep eden ancak halen cevap bekleyen ve izin alma aşamasında olan kuruluşlar da bulunuyor. Bu kamu iş ilanları hakkında www.devlette.com olarak sitemizde düzenli olarak yer veriyoruz. Aşağıda kurumların 2020 yılında talep ettikleri kadrolar ve atama izni verilen personel alımı sayılarını paylaştık.2020 Yılında Hangi Kamu Kurumu Ne Kadar Personel Alımı Yapacak?

KURUMTALEP EDİLEN KADROLARADET
Tapu Kadastro Genel MüdürlüğüKadrolu1162
Tapu Kadastro Genel MüdürlüğüSözleşmeli1500
İŞKURSözleşmeli3600
Vakıflar Genel MüdürlüğüKadrolu-Sözleşmeli250
Kültür ve Turizm BakanlığıKadrolu-Sözleşmeli6192

 

KURUMKESİNLEŞEN KADROLARADET
Gıda, Tarım ve Hayvancılık BakanlığıKadrolu-Sözleşmeli2071
Gıda, Tarım ve Hayvancılık BakanlığıSözleşmeli1000
Aile ve Sosyal Politikalar BakanlığıHizmet Alımı3000
Sağlık BakanlığıKadrolu9600
Sağlık BakanlığıSözleşmeli6665
Sağlık BakanlığıHizmet Alımı10000
Üniversiteler (Tümü)Kadrolu3000

 

KURUMPLANLANAN ATAMALARADET
Adalet BakanlığıZabıt Katibi3000
Türk Hava YollarıKabin Memuru1000
EKPSS Personel AlımlarıTüm Öğrenim Düzeyleri5000
Vakıf Katılım BankasıLisans mezunları500

Bir çok kurumun halen kamuoyuna açıklanmayan kadro talepleri olabilir. Ancak son sözü yine Maliye Bakanlığı söylemektedir. 2020 kamu personel alımları Kamu kurumları, kadro değişikliklerini ve serbest bırakmaya ilişkin taleplerini Mayıs ayı sonuna kadar Maliye Bakanlığına ve Devlet Personel Başkanlığına gönderebilecektir. 2020 yılının personel alımları konusunda bereketli geçeceğini söyleyebiliriz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.