Memur, devlet hizmetlerinde belirli bir maaşa bağlı olarak çalışmakta olan kişilere, görevlilere denilmektedir. Ülkemizde kamu kurumlarında milyonlarca vatandaşımız çalışmaktadır. Bu kişilerin 2 milyonu aşkını ise memur statüsünde yer almaktadır. Bu sebepten memurlara ilişkin düzenlemeler, mevzuatlar oldukça çok araştırılmaktadır. Memurlarla ilgili merak edilen konulardan bir tanesi ise maaş konusudur. Memurların maaşları ne zaman yatırılıyor, ayın kaçında yatıyor merak edilmektedir.

Memur maaşları ne zaman yatar?

Ülkemizde görev yapmakta olan tüm memurların maaşları aynı gün yatırılmaktadır. Memurların maaşları özel durumlar haricinde her ayın 15’inde yatırılmaktadır. Tüm memurların tanımlı banka hesaplarına ayın 15’inde maaşlar yatırılır. Burada bahsedilen özel durumlar ise; Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlardır. Çünkü maaşların bu bayramlara denk gelmesi durumunda hem memurların bayram alışverişlerini daha rahat yapabilmeleri hem de bayramda zorlanmamaları adına maaşlar ayın 15’inden önce yatırılabilmektedir. Bu gibi özel durumları www.devlette.com adresimizde detaylı olarak paylaşıyoruz. Bizleri takip ederek gelişmeleri öğrenebilirsiniz. Peki memur maaşlarının yatırıldığı belirli bir saat var mıdır?Memur maaşları saat kaçta yatıyor?

Memur maaşların her ayın 15’inde tanımlı banka hesabınıza yatırılır. Ancak bu hususta net bir saat bulunmamaktadır. Fakat maaşların genel olarak 00:00 ile 02:00 aralığında yatırıldığını görüyoruz. Yani sabah kalkmış olduğunuzda maaşlarınız büyük olasılıkla hesaplarınıza geçmiş olacaktır.

Memur maaşları önceleri sadece Ziraat Bankası, Vakıfbank gibi kamu bankalarına yatırılıyordu. Ancak maaş hesabınızı artık İş Bankası, Garanti Bankası, Akbank, Finansbank, Yapı Kredi gibi özel bir bankaya geçirebilirsiniz. Maaş hesabınız hangi bankada olursa olsun memur maaşları ayın 15’inde ve büyük ihtimalle gece belirtmiş olduğumuz saat aralığında hesabınıza geçecektir.  Peki maaşların yatırılacağı tarih olan 15’i hafta sonuna denk gelirse ne olur? Bu durum hakkında detaylı bilgilere memur maaşları hafta sonu yatar mı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda memur maaşları bankaya ne zaman yatar, gece kaçta yatar, hangi gün yatar, saat kaçta hesaba geçer gibi konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER MEMUR MAAŞLARI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, memur maaşları konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan memur maaşları duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.