Medyum Nedir, Ne İş Yapar?

Medyum için birçok tanım mevcuttur. Kimisi, cinler ile iletişime geçerek işini yapan kişiler diye tanımlamaktadır. Kimileri yalancı üfürükçü olarak söylemektedir. Kimileri ise kalp gözü açık olup birçok şeyi görebilen kişilere demektedir. Gerçeği de bu şekilde olan medyum, kalp gözü açık olup kişilerin hayatlarını, neler yaşadıklarını vs. gibi bilgilere yeteneği sayesinde gören kişilere denir. Bu güçlerini asla kötülük için kullanmayan medyum, geleceği ise göremez, sadece varsayım yapabilir. Ancak bunu görmek için başka ruhani varlıklar ile iletişime geçerek görme şansı olabilir.

Ayrıca medyum, büyü bozma ve büyü yapma gibi yeteneklere sahip olan kişilerdir. Her ne kadar kötülük için kullanılmaması gerekse de bazı medyumlar para için müşterileri dinleyerek büyüleri kötü amaçlar için kullanabilmektedir. Normalde ise yalnızca pozitif olan sonuçlar için büyü yapar ve asla insanlara zarar vermez. Bunun yanı sıra Türk toplumunda büyünün de olması, ancak kişiler tek başına yapmaktan çekindiği için medyum gibi kişilere giderek yardım almaktadır. Büyü yapan medyumlar bununla beraber büyü yapılmış insanları büyülerin etkisinden de koruyabilir ve kurtarabilir.Psişik yeteneği güçlü olan medyumlar, dünyada bulunan ruhani varlıklar ile rahatlıkla iletişime geçebilmektedir. Ruhani varlıklardan gelen mesajları da aynı şekilde insanlara aktarabilmektedir. Bu konuda aracı olarak görev yaptığını söylemek doğru olur. Bu kişiler bu konularda yetenekli olduğu için paranormal olayların başrolünde yer aldığını söylesek doğru olur.

Bunların yanı sıra medyumların büyük sorumlulukları bulunmaktadır. Çünkü medyumlar sadece büyü ya da mesaj iletmek ile işini yapmamaktadır. Bu kişiler bu işe girmeden önce tecrübeli ve bilgili olması gerekmektedir. Görevlerini, sorumluluklarını ve işlerini iyi bilmeleri gerekir. Aksi halde tek bir hata yüzünden hem etrafına hem de kendisine birçok zarar verebilir. Bu yüzden de asla bildiklerini ve yetenekleri kötülük için kullanmaz. Ancak bazı insanlar medyumları falcı gibi geleceği gören olarak görseler de bu ikisini farklı olduğunu ve gelecekten haber alma gibi yeteneği olmadığını söylemekte fayda var.

Medyumlar yaptıkları işe göre de kendi aralarında birkaç sınıfa ayrılmaktadır. Bazı medyumlar gerçekten kalp gözü açık olurken bazılarında ise sezgiler ve olayın akışı gibi yetenekleri bulunmaktadır. Bu medyumları maddeler halinde yazalım.

  • Sezgisel Medyum: Adından da anlayacağınız üzere sezgilerine göre hareket eder ve yaptığı işin bilincinde olur. Olaylar kendi isteklerine göre şekillenir ve ortaya çıkar.
  • Mekanik Medyum: Bu medyumlar kendi istekleri gibi hareket etmezler. Gelişen olaylarda kendileri bilinçli bir şekilde yapmazlar.
  • Otomatik Medyum: Kendi isteklerine göre hareket etseler de olayın gelişimini kontrol edemez ya da değiştiremezler.
  • Fiziksel Medyum: En çok korkulan medyumdur. Paranormal yetenekleri bulunan bu medyum, telekinezi gibi çeşitli yetenekleri bulunmaktadır.
  • Zihinsel Medyum: Yetenek olarak sadece ruhani varlıklar ile görüşüp konuşma gibi durumu bulunmaktadır. Bu varlıklar ile bilgi alışverişi yaparak işlerini yapmaktadır.
  • Üfürükçü Medyum: Son zamanlarda Türkiye’de çok olan bir medyum çeşididir. Kişi bilgilerini sanal ortamda kontrol edip araştıran bu kişiler kendilerine medyum demektedir. Hiçbir şekilde medyum ile alakası olmayan bu şahıslar sadece dolandırma ve para peşindedirler. Bu yüzden bunlara itibar göstermeyiniz.

Medyum Nasıl Olunur?

Medyum olabilmek, diğer meslek dalları gibi bir üniversite diploması, kurs sertifikası gibi şeylere ihtiyaç olmadığı gibi herkes medyum olamamaktadır. Medyum olmanın tek bir şartı vardır, doğuştan yeteneğe sahip olunması gerekmektedir. Ayrıca bu yetenekleri olan kişiler ise doğru şekilde kullanmayı bilmesi lazım. Aksi halde başta kendisine zarar verir ve kontrol edemeyince kötü ruhani varlıklar tarafından kontrol edilerek hareket eder. Bu yüzden medyum olmak herkesin harcı değildir.

Medyum olmanın kurallarından bir tanesi de kişide 6. His olması gerekmektedir. Altıncı hissi açığa çıkmış ya da gizli olup keşfedememiş kişiler medyum olma şansı daha yüksektir. Kişi, bu hissi doğru bir şekilde kullanırsa gerçekten işinin ehli olabilir. Bunun yanı sıra medyum olabilmek için tutarlı ve dürüst olması, insanları kandırmamalı ve kendi ihtiyaçları doğrultusunda insanları dolandırmamalıdır. Maksadı insanlara yardım edip onları mutlu ve huzurlu olabilmeleri için iyilik yönünde işlerini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Ancak her meslekte olduğu gibi medyum işinde de kötüye kullananlar mutlaka olacaktır. Bu yüzden diğer insanlar medyum ararken bu kişilere güvenmemeli aksi halde işleri olmayacağı gibi sadece maddi zarar görecektir. Duruma göre manevi zarar da görebilirsiniz.

Medyumlar Ne Kadar Para Kazanıyorlar?

Medyum olmak için ayrıca kalp gözünün de açık olması gerekmektedir. Bu noktada ruhani varlıkları görebilir, bilgi alışverişi yapabilir, kişilerin bilgilerini ve yaşadıklarını görebilirsiniz. Bu kişiler gerçek medyum oldukları için aldıkları para da yüksek olabilmektedir. Genel olarak medyumların kazandığı para aylık 30.000 TL olsa da bazen tek bir kişiden bile 100.000 TL alabilmektedir. Bunlara örnek olarak medyumluk yapan Fadime Gül adında medyum, 65 yaşındadır. Bu işte sadece 10 yıllık kazancı 112 milyon TL’dir. Yani medyum olacak kişi yaptığı işin kalitesine göre yüksek para alırken müşterisi de çok olmaktadır. Bu durumda yaptığı iş ve müşteriye göre aldıkları para da artmaktadır.


DİĞER MEDYUM HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, medyum konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan medyum duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.