MEBBİS Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sunulan elektronik hizmetlerin tek çatı altında toplanmasıyla oluşturulmuş sistemin adına MEBBİS denilmektedir. MEBBİS açılımı Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri’dir. E-Okul gibi bir çok hizmet MEBBİS bünyesinde sunulmaktadır.  MEBBİS içerisinde öğrencilerin, öğretmenlerin yada müdür ve yönetici gibi kişilerin elektronik ortamda işlemlerini halletmelerine olanak tanıyacak sayısız modül bulunmaktadır. Daha önceki yazılarımızda MEBBİS hakkında detaylı bilgiler sunmuştuk. Gelen sorular içerisinde en çok MEBBİS şifremi unuttum ne yapmalıyım, MEBBİS şifremi nasıl öğrenebilirim gibi başlıklarla karşılaşıyoruz. Bu konuda detaylı bilgiler sunmak ve genel sorulara cevap olması amacıyla da bu haberimizi hazırladık.

MEBBİS Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

MEBBİS öğretmen girişi şifremi unuttum, MEBBİS öğrenci şifremi unuttum, MEBBİS öğretmen şifremi unuttum sorununu yaşayan kullanıcılar için yeni bir şifre yenileme sayfası hazırladı. Önceleri kuruma bizzat başvuruda bulunarak yeni şifre talep ediliyordu ancak sisteme yakın zamanda şifremi unuttum özelliği de eklendi. Kullanıcılar bu sayfada bazı bilgileri eksizsiz ve doğru olarak doldurduktan sonra şifrelerini değiştirebilmektedirler.MEBBİS Şifremi Unuttum Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYIN

Yukarıda yer alan bağlantıya güvenlik kodu, kullanıcı adı, cep telefonu, t.c kimlik numarası, doğum tarihi, cilt numarası, anne kızlık soyadı ve aile bireylerinden birisinin tc kimlik numarası bilgileri girildikten sonra “sorgula” butonuna basmanızın ardından yeni şifrenizi oluşturabileceksiniz.  Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri yani MEBBİS hakkında soru, sorun yada görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.


DİĞER EĞİTİM HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, eğitim konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan eğitim duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.