Günümüzde bir işe girmek için rekabet etmemiz gereken kişi sayısında kesinlikle artış bulunuyor. Son dönemde sitemiz üzerinden yayınlamış olduğumuz ilanlara binlerce kişinin başvuru yapmış olması bunun en büyük göstergesi. Kamuda veya özel sektörde yayınlanmış olan iş ilanları içerisinde kimi zaman adaylardan bazı belgeler veya sertifikalar talep ediliyor. Bu sertifikalardan bir tanesi, belki de en çok istenileni de kuşkusuz bilgisayar sertifikasıdır. MEB onaylı bilgisayar sertifikası, başvuru şartları içerisinde yer almasa bile diğer başvuran adaylardan bir adım önde olmanıza sebep olabilir. Bu sebepten dolayı vakti olanların muhakkak edinmesi gereken sertifikalardan bir tanesidir. Peki Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı bilgisayar sertifikası nasıl ve nereden alınır?

MEB Onaylı Bilgisayar Sertifikası Nasıl Alınır?

Bilgisayar sertifikası alabileceğiniz birkaç yer bulunmaktadır. Bunlardan bazıları ücretli olarak bazıları da ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Peki MEB onaylı bilgisayar sertifikası nereden, nasıl alınır?Ücretli Özel Kurslar : Şayet MEB onaylı sertifika almak için özel bir eğitim kurumunu tercih etmek istiyorsanız, belirli bir ücreti gözden çıkarmanız gerekmektedir. Genel itibariyle illere göre fiyatlar değişmekte olsa da 150 ile 350 TL arasında değişen fiyatlara özel sektörden bu sertifikayı alabilirsiniz.

Ücretsiz MEB Onaylı Bilgisayar Sertifikası : MEB onaylı bilgisayar sertifikası almak için herhangi bir ücret ödemek istemiyorsanız, Halk Eğitim Merkezleri ve İŞKUR Müdürlükleri bu sertifikayı ücretsiz olarak vermektedir. Ancak bunun için kursların ne zaman açılacağının takibinin yapılması ve zamanında başvuru yapılması gerekmektedir. Bu sebepten dolayı ilinizde yer alan Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR Müdürlükleri ile temasa geçerek kursların hangi tarihte başlayacağının bilgisini almanız gerek.

Ayrıca belirtmek gerekir ki KPSS sınavına katılmanızın ardından başvuruda bulunacağız kamu iş ilanlarında kesinlikle MEB onaylı bilgisayar sertifikası talep edilmektedir. Diğer sertifikalar kabul görmemektedir. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi ise yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.


DİĞER BİLGİSAYAR SERTİFİKASI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, bilgisayar sertifikası konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan bilgisayar sertifikası duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.