Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) yayınlamış olduğu ilan ile 2016 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı yani EKPSS’ye katılan adaylar arasından puan üstünlüğüne göre 250 engelli öğretmen alımı gerçekleştireceklerini açıkladı. Adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu´nun 48´inci maddesinde belirtilen genel şartlar ile EKPSS ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik hükümleri ile Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde belirtilen özel şartları taşımaları gerekiyor.

MEB 250 Engelli Öğretmen Alımı Başvurusu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan özürlü öğretmen alımı için adaylar 14 Haziran 2016 ile 17 Haziran 2016 tarihlerinde başvuru yapabileceklerdir.  Başvuruda adaylardan lisans diploması ya da geçici mezuniyet belgesi, pedagojik formasyon belgesi ve 2016 EKPSS sonuç belgesi ile engelli sağlık raporu istenilecektir. Ayrıca herhangi bir devlet kurumunda çalışıp çalışmadıklarına dair beyanları da talep edilecektir. Fakat ataması gerçekleştirilen engelli öğretmen adaylarının göreve başlama işlemleri sırasında öğretmenlik yapıp yapamayacaklarına ilişkin sağlık kurulu raporunu ibraz etmeleri gerekmektedir. MEB engelli öğretmen alımı başvurusu için aşağıda bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz.MEB 250 Engelli Öğretmen Alımı Başvurusu Yapmak İçin TIKLAYIN

Atamalar, adayların tercih ettiği illere ilan edilen kontenjan sınırlılığında EKPSS puanı üstünlüğüne göre yapılacak, ataması yapılan öğretmenlerin görev yerleri valiliklerce belirlenecektir. Milli Eğitim Bakanlığı engelli öğretmen alımı ilanına dair başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri gibi detaylı bilgileri paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.


DİĞER ENGELLİ PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, engelli personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan engelli personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.