Mavi Pazartesi Nedir?

Psikoloji uzmanları kişilerin mutluluk derecelerini ölçmek için yıllar boyunca çeşitli araştırmalar yapmışlardır. Uzmanların yapmış olduğu araştırmalar oldukça farklı ve ilginç sonuçların da ortaya çıkmasına sebebiyet verdi.  Özellikle Ocak ayının 3. Pazartesi gününde kişilerin oldukça stresli oldukça gözlemlenmiş.  Uzmanlar bu güne yılın en sıkıcı, kederli gününe mavi pazartesi adını takmışlar.

Mavi Pazartesi Ne Zaman ?

Uzmanlar yine bu gün insanların iş yaşantılarında veya özel yaşantılarında oldukça stresli olmalarından dolayı karar verme aşamasında dikkatli olmaları gerektiği öğüdünde bulunuyorlar. Yine bu günün yan etkilerini üzerinden atmak için de, eğlenmek için çeşitli aktiviteler veya planlar yapılmasını öneriyorlar. İngiltere’de mavi pazartesi sebebi ile kişiler sokaklarda şirinler gibi tuhaf kostümler giyerek insanları eğlendirmeye gayret ederler.  Yine bu yazıyı da Ocak ayının üçüncü haftası yani mavi pazartesi günü kaleme aldık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.
DİĞER MAVİ PAZARTESİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, mavi pazartesi konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan mavi pazartesi duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.