MASAK nedir, ne iş yapar?

Mali Suçları Araştırma Kurulu ya da bilinen adıyla MASAK, karapara aklama suçunun araştırılması ve incelenmesi ile görevlendirilmiş olan 1997 yılında göreve başlamış bir kuruluştur. MASAK, ülkemizdeki karapara aklama suçuna ilişkin bilgilerin toplanması, analizi ve ilgili yerlere iletilmesi ile ilgili yerlere iletilmesi ile görevli mali istihbarat birimlerinin (FIU’lar) 1995 oluşturduğu Egmont Grubu’na 1998’de üye olmuş ve mali istihbarat birimi sıfatıyla bu Grubun çalışmalarına katılmaktadır. MASAK, Maliye Bakanlığı bünyesinde hizmet sunmaktadır. MASAK, ihtiyaç duyduğu zaman dilimlerinde ise çok sayıda personel alımı, işçi alımı, memur alımı ve eleman alımı gerçekleştirmektedir. Yazımız devamında MASAK, tarafından yayınlanan bütün iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları, kariyer fırsatları ile iş başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi iş başvurusu detayları yer almaktadır.

MASAK Güncel İş İlanları 2023

MASAK suç gelirlerinin aklanmasını önlemek adına çalışmalar düzenleyen bir kurumdur. Oldukça yoğun olarak çalışmalarına devam eden MASAK, ihtiyaçları doğrultusunda da çok sayıda personel alımı, işçi alımı, memur alımı ve eleman alımı gerçekleştirmektedir. MASAK tarafından yayınlanan en son iş ilanları aşağıda yer almaktadır.  • MASAK Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • MASAK Sözleşmeli Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

MASAK tarafından yayınlanan iş ilanları içinde; maliye uzmanı, uzman yardımcısı, mühendis, sözleşmeli bilişim personeli, gelir uzmanı gibi çok sayıda kadro ve pozisyon yer almaktadır. İlanlarda ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu bay, bayan, deneyimli deneyimsiz adayların iş başvurusu yapabilecekleri kadro ve pozisyonlar yer almaktadır. Peki tüm bu iş ilanlarına nasıl ve nereden iş başvurusu yapılır?

MASAK İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

MASAK tarafından yayınlanan veya yayınlanacak olan bütün iş ilanları www.devlette.com adresimiz üzerinde yer almaktadır. Tüm bu iş ilanlarını takip etmek, ilanlara dair iş başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi bilgileri görmek ve anında iş başvurusu yapmak için sosyal ağlardan bizleri takip edebilirsiniz. Harici olarak kurum bünyesinde yer almakta olan insan kaynakları gibi çeşitli departmanlara yapacak olduğunuz iş başvuruları ise kabul edilmemektedir. Bu sebepten MASAK bünyesinde çalışmak için ilanların yayınlanmasını beklemeli ve bahsedeceğimiz usul ve esaslar çerçevesinde başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. MASAK iş ilanları ve işe alım süreci hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER MASAK HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, masak konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan masak duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.