Malatya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı Yapılacak Mı?

Malatya, Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehridir. 2023 yılı verileri ile nüfusu 750 bini aşmış durumdadır. Büyükşehir yasasının çıkmasının ardından 2014 yerel seçimlerinden sonra büyükşehir statüsüne kavuşmuştur. Belediye tarafından kamuya yapılan açıklamada, belediye bünyesinde çok sayıda personel ve işçi açığı bulunduğunu ve bu kadrolara yakın zamanda personel alımı, eleman alımı, işçi alımı ve memur alımı gerçekleştirileceğini duyurdu. Malatya Belediyesi iş ilanları hakkında başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi detaylı bilgilere haberimiz devamından ulaşabilirsiniz.

Malatya, sosyal ve kültürel anlamda bulunduğu konum itibariyle oldukça zengin bir coğrafyaya sahiptir. İlk olarak Hitit döneminde kurulmuş bir şehirdir. Bu tarihi oldukça zengin şehri yönetmek de bir hayli meziyet gerektiren bir iştir. Malatya Büyükşehir Belediyesi bu görevi layığı ile yaparak ülkemizin en başarılı belediyeleri arasında gösterilmektedir. Bu başarını kuşkusuz bünyesinde çalışan her kadro ve kademede yer alan çalışanlarına borçludur. Bu çalışanlara 2023 yılında çok sayıda daha personelin ekleneceği müjdesini vermiştir.Malatya Büyükşehir Belediyesi Güncel İş İlanları 2023

Facebook Üzerinden Malatya İline Özel İş İlanlarını Takip Edebilmek İçin TIKLAYIN

 • Malatya Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • Malatya Büyükşehir Belediyesi Tam Zamanlı Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • MOTAŞ İlanları İçin TIKLAYIN

Not : İş ilanları yayınlandıkça liste de güncellenmeye devam edecektir.

Aynı zamanda sadece merkezde değil taşra bölgesi için ve aşağıda yer alan ilçeler için de çok sayıda eleman alımı, işçi alımı yapacak. Belediye tarafından yayınlanan en son iş ilanları aşağıda yer almaktadır.

 • Akçadağ
 • Arapgir
 • Arguvan
 • Battalgazi Belediyesi İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Darende
 • Doğanşehir
 • Doğanyol
 • Hekimhan Belediyesi İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Kale
 • Kuluncak
 • Pütürge Belediyesi İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Yazıhan
 • Yeşilyurt

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan işçi alımı ve personel alımı duyuruları kuşkusuz Malatya ili ve ilçelerinde iş arayan binlerce vatandaşı sevindirdi. İlan detayları ise belli olmaya başlandı. Edindiğimiz bilgilere göre yükseköğretim mezunu ve ilköğretim mezunu kişilerin başvuruda bulunabilecekleri çok sayıda kadro ihdası yapılmış durumda. Bazı kadro ve pozisyonlar için KPSS şartı aransa da genel itibariyle çoğu pozisyonda KPSS gibi bir sınav şartı bulunmuyor. Adaylar ilgili kadro ve pozisyon için başvuru şartlarını sağlıyorlar ise mülakat ile yani sözlü sınav ile kadroya alınacaklar. İşçiler geçici olarak veya sözleşmeli olarak kadroya alınacaklar. Aynı zamanda Malatya ili ve ilçelerinde kamuda verilmiş 2023 yılı iş ilanlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Malatya Büyükşehir Belediyesi iş başvurusunu nasıl yapabileceğinizi ise yazımızın sonunda anlattık.

Malatya Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl ve Nereye Yapılır?

Malatya Büyükşehir Belediyesi iş ilanları henüz yayınlanmaya başlamadı. İlanlar yayınlanmaya başladığında başvuru şartları, başvuru formu veya başvuru tarihleri gibi ilan hakkında tüm detaylar www.devlette.com adresimiz üzerinde yer alacak. Bu ilanları takip edebilmek için ise tek yapmanız gereken sosyal ağlardan bizleri takip etmektir. Ancak bu ilanlar yayınlanmadan da Malatya Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için belediye binasında yer alan insan kaynakları departmanına, özgeçmişiniz ile giderek başvuru yapmanız yeterlidir. Buraya yapmış olduğunuz başvurular kayıt altına alınacak olup, ilgili kadro ve pozisyonda eleman açığı doğduğunda, başka bir deyişle iş ilanı yayınlandığında değerlendirilmeye alınacak olup, başvurunuz olumlu bulunursa da geri dönüş yapılacaktır. Ancak bunlarla vakit kaybetmeden sosyal ağlardan bizleri takip ederek belediye bünyesinde oluşacak eleman açıklarını ve iş ilanlarını rahatça görebilirsiniz. Ayrıca Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yayınlanmış online bir iş başvurusu formu bulunmamaktadır. Bunu iddia eden web adreslerine ve kişilere itimat göstermeyiniz.

 • Malatya Büyükşehir Belediye Binası Adresi: İnönü Mah. İnönü Cad. No:182 Yeşilyurt – MALATYA
 • Telefon : 444 51 44


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.