Son yıllarda ceza infaz kurumlarının yıllara göre doluluk oranlarında büyük artış yaşandı. Buna göre 2023 yılına girmemize az bir zaman kala cezaevlerinde bulunan hükümlü ve tutuklu sayısı 170 bin rakamına dayanmış durumda. Hal böyle iken cezaevlerinde doluluk oranları bu kadar fazla iken bir çok mahkum yaşadığı yerden uzak cezaevlerine nakil ediliyor ve aileleriyle görüşmesi de bir hayli zor duruma geliyor. Çok sayıda vatandaşımız yakın zamanda çıkabilecek bir af haberini dört gözle bekliyor. Peki mahkumlara genel af çıkacak mı?

Mahkumlara Genel Af Var Mı?

Her mahkumun kuşkusuz en büyük isteği genel af çıkması.  Ailelerine, sevdiklerine kavuşmak için gün sayan binlerce mahkum her gün pişmanlıklarını dile getirerek kendilerinin af edilmesini ve normal hayatlarına dönmeyi, yavrularına, eşlerine, annelerine doya doya sarılmayı dört gözle bekliyorlar.  Bunun için de son zamanlarda sevindirici gelişmeler yaşanmaya başladı. Seçimlerden sonra genel af çıkarabileceği yönünde siyasi mercilerde ve makamlarda sesler yükselmeye başladı.Gündemde Genel Af Var Mı? 2023

Daha önce çeşitli kanun hükmünde değişikliklere gidilerek genel af çıkmasa bile mahkumların hayatları kolaylaştırılmaya çalışılmıştı. Bunlardan bir tanesi de denetimli serbestlik yasası idi. Ayrıca mahkumların açık cezaevlerine geçişleri de büyük ölçüde kolaylaştırıldı. Tüm mahkumlara ve ailelerine sabır diliyoruz. Devlette.com olarak her zaman mahkumların ve ailelerinin sesi olmaya çalışacağımızı bilmenizi isteriz.


DİĞER MAHKUMLARA AF HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, mahkumlara af konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan mahkumlara af duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.