Likör, liqueur veya liquor, aromatik tatlandırıcılar ilave edilerek tatlandırılmış, şekerli, meyve ya da çeşitli bitkilerden veya bunların brandy, cin, rom, vodka, viski gibi içkilerle harmanlanmasıyla yapılan alkollü içeceklerin genel adıdır. Çikolata yapımında da kullanılmaktadır. Eskiden tıbbi amaçlarla manastırlar tarafından üretilmekteydi. Fakat günümüzde tek başına içilen içkiler olarak ya da kokteyl yapımından kullanılmaktadır. Bir içkinin likör olabilmesi için alkol oranının en az yüzde 15 olması ve litre başına en az 100 gr. Şeker içermesi gerekmektedir. Bu sebepten dolayı çoğu likör oldukça tatlıdır. Bir içkinin likör olması için söylediğimiz üzere en az yüzde 15 alkol oranına sahip olmalı, bu sebepten alkolsüz likör olmaz.

Likör Fiyatları Ne Kadar?

Alkollü bir içki olan likör ülkemizde oldukça fazla tüketilmektedir. Fakat ülkemizde likör fiyatları, Kıbrıs, Yunanistan, Gürcistan, Almanya gibi ülkelere göre daha yüksektir. Bunun öncelikli sebebi likör fiyatlarına uygulanmakta olan Özel Tüketim Vergisi yani ÖTV ile bu vergiye ek uygulanan KDV yani Katma Değer Vergisidir. Bu vergilerle beraber bir şişe likörün fiyatının neredeyse yüzde 70’i vergilere gitmektedir. Aşağıda vermiş olduğumuz likör fiyatları listesi ile ülkemizde satış yapan likör markaları ile bu markalara ait likör çeşitleri ve güncel fiyatları yer almaktadır.Likör Fiyatları 2020

Aşağıda vermiş olduğumuz likör fiyatları, likör markaları tarafından tavsiye edilen satış fiyatlarıdır. Yani; Migros, CarrefourSA, Kipa, Metro gibi süpermarketlerde, tekel bayilerinde, duty free, free shop gibi satış noktalarında fiyatlar az da olsa değişkenlik gösterebilmektedir.

Jagermeister Likör Fiyatları

Jagermeister likörü, “Yagermayster” şeklinde telaffuz edilmektedir. Genellikle tüketicileri tarafından Jager kısa ismi ile de söylenebilmektedir. Jager, yüzde 35- 40 arasında bir alkol oranına sahiptir. Bu likörü Migros, Carrefour, Metro Market gibi süpermarketlerde ve daha çok sayıda yerde kolaylıkla bulabilirsiniz. Güncel Jagermeister fiyatı aşağıda yer almaktadır.

 • Jagermeister 35 cl :  95,00 TL
 • Jagermeister 70 cl : 140,00 TL
 • Jagermeister 100 cl : 185,00 TL

Hare Likör Fiyatları

Ülkemizde en fazla çeşidinin satışı yapılan likör çeşitlerinden bir tanesidir. Hare marka likörler Fransa’dan ithal şişelerde satılmaktadır. Bu likör markası Mey İçki tarafından ülkemizde üretilmektedir.

 • Hare Acıbadem Likör 50 cl : 87,50 TL
 • Hare Ahududu Likörü 50 cl : 87,50 TL
 • Hare Çikolatalı Mocha Kahve Aromalı Likör 50 cl : 87,50 TL
 • Hare Karamelli Macchiatto Kahve Aromalı Likör 50 cl : 87,50 TL
 • Hare Kremalı ve Türk Kahveli Likör 50 cl : 87,50 TL
 • Hare Muz Likörü 50 cl : 87,50 TL

Baileys’ Likör Fiyatları

Baileys Irish Cream, likör tabanlı bir İrlanda viskisi ve kremasıdır. Dublin’de üretilmekte olan Baileys’ hacmen yüzde 17 alkol oranına sahiptir. Sec On The Beach, Cin Tonic, Mailk and Malibu gibi ünlü kokteyllerin içerisinde Baileys bulunmaktadır. Baileys fiyat listesi aşağıda yer almaktadır.

 • Baileys’ Irish Cream 35 cl : 77,00 TL
 • Baileys’ Irish Cream 70 cl : 108,00 TL

Disaronno Originale Fiyatları

Disaronno Originale, yüzde 28 alkol oranına sahip İtalya’da üretilmekte olan bir likör markasıdır. Disaronno Originale dünya çapında satışı olan ve dünyada en çok satışı olan likörlerden birisidir. Disaronno Originale kaç para aşağıdan görebilirsiniz.

 • Disaronno Originale 70 cl : 135,00 TL

Safari Likör Fiyatları

Safari, tahmin edebileceğiniz gibi, papaya, mango limonu, limon ve tutku meyvesi gibi egzotik meyvelerle tatlandırılmış bir likördür. Günümüzdeki en popüler meyve likörlerinden birisidir. Safari likör kaç TL aşağıdan görebilirsiniz.

 • Safari 70 cl : 120,00 TL

Sheridan’s Likör Fiyatları

Sheridan’s, ilk olarak 1994 yılında tanıtılmış olan bir likör markasıdır. Sheridan’s likörlerinde iki ayrı bölüm bulunur. Bir bölüm kahve ve viski lezzetlerinden oluşan siyah bir likör ile doldurulurken, diğeri süt beyaz çikolata beyaz bir likör ile doldurulur. Türkiye’de satış fiyatı aşağıda yer almaktadır.

 • Sheridan’s 70 cl : 110,00 TL

Feeney’s Irish Cream Likör Fiyatları

Feeney’s Irish Cream ülkemizde 75’lik şişesinde satışı yapılmaktadır. Çeşitli süpermarket zincirlerinde bulunabilir.

 • Feeney’s Irish Cream 75cl : 115,00 TL

Gancia Classica Grappa Likör Fiyatları

Grappa , hacmen yüzde 35 ila 60 alkol içeren, İtalya menşeli kokulu, üzüm bazlı bir brendi alkollü bir içecektir.

 • Gancia Classica Grappa 70 cl : 170,00 TL

Grand Marnier Likör Fiyatları

Grand Marnier, 1880 yılında ortaya çıkan bir likör markasıdır. Acı portakalın damıtılmış özü ve şeker kullanılarak üretilmiştir. Yaklaşık olarak yüzde 40 alkol oranına sahiptir. Grand Marnier zamlı fiyatı aşağıda yer almaktadır.

 • Grand Marnier 75 cl : 170,00 TL

Amarula Likör Fiyatları

Şeker, krema ve ayrıca yerel olarak Fil ağacı veya Evlilik Ağacı olarak da bilinen Afrika marula ağacının meyvesi ile yapılır . Hacimce% 17 alkol içeriğine sahiptir. Yeni Amarula likör fiyatı aşağıdadır.

 • Amarula 70 cl : 115,00 TL

Archers Peach Likör Fiyatları

Şeftali likörü denildiğinde dünyada akla gelen ilk markalardan bir tanesi olmayı başarmıştır. Ülkemizde aşağıdaki fiyatları ise satışa sunulmuştur.

 • Archers Peach 70 cl : 109,00 TL

Benedictine Likör Fiyatları

Bénédictine , Fransa’da üretilen bitkisel bir likördür.

 • Benedictine 70 cl : 135,00 TL

Bols Blue Likör Fiyatları

Bols Blue dünyada en çok satan likör markalarından bir tanesidir. Ülkemizde oldukça uygun fiyatlarla satışa sunulmuştur.

 • Bols Blue 70 cl : 85,99 TL

Campari Likör Fiyatları

Campari, alkol ve sudaki bitki ve meyve infüzyonundan elde edilen bir aperitif olarak kabul edilen bir alkollü likördür. Koyu kırmızı rengi ve acımtırak tadıyla ile karakterize edilir. 1860 yılından bu yana üretilmektedir. Campari likörü fiyatı ne kadar aşağıdan görebilirsiniz.

 • Campari 70 cl : 115,00 TL

Cardinal Melon Likör Fiyatları

Cardinal Melon, vodka familyasından olmayıp, kendileri bir tür schnapps’tir. Kavun aroması ile tüketicilerin beğenisini kazanmayı başarmıştır. Süpermarketlerde, gece kulüplerinde, barlarda ve tekel bayilerinde oldukça rahat bir şekilde bulunabilmektedir.

 • Cardinal Melon 70 cl : 120,00 TL

Cointreau Likör Fiyatları

Cointreau, Fransa’da üretilmekte olan portakal aromalı bir likör markasıdır. Üretimi 1875 yılından bu yana yapılmaktadır.

 • Cointreau 100 cl : 175,00 TL
 • Cointreau 50 cl : 100,00 TL

Nazen Likör Fiyatları

Nazen Likör, ülkemizde Mey İçki tarafından üretilmektedir. Nazen likörleri, Türkiye’nin dört bir yanından seçilmiş meyvelerden üretiliyor. Nazen likör fiyatı aşağıda yer almaktadır.

 • Nazen Portakal Likörü 35 cl : 80,00 TL
 • Nazen Ahududu Likörü 35 cl : 80,00 TL
 • Nazen Damla Sakızlı Likör 35 cl : 80,00 TL
 • Nazen Nane Likörü 35 cl : 80,00 TL
 • Nazen Vişne Likörü 35 cl : 80,00 TL
 • Nazen Muz Likörü 35 cl : 80,00 TL
 • Nazen Acıbadem Likörü 35 cl : 80,00 TL
Likör Nasıl İçilir?

Likörler çok farklı çeşitlerde içilebilen bir içkidir. Türk kahvesinin yanında içebileceğiniz gibi sek olarak da tüketebilirsiniz. Tercihe göre kokteyllerle de tüketilir. Likörler genel olarak içimi kolay bir içkidir.

Yukarıda vermiş olduğumuz listede neredeyse alkol satışının yapıldığı her noktada bulabileceğiniz likörlerin, likör çeşitleri ve fiyatları hakkında bilgiler verdik. Likör fiyatları her gün yeni bir zam ile değişebilmektedir. Bu sebepten www.devlette.com adresimiz üzerinde vermiş olduğumuz liste de bu doğrultuda güncellenmektedir. Bizleri takip ederek yeni fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu yazımızda en ucuz likör fiyatları, likör fiyatları ne kadar ve likör fiyatları listesi hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca diğer yazımız olan ALKOL FİYATLARI konumuzdan ülkemizde satışı yapılan diğer tüm alkollü içkilerin güncel fiyatlarına ulaşabilirsiniz.


DİĞER LİKÖR FİYATLARI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, likör fiyatları konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan likör fiyatları duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.