Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü (KYK) yurt başvuruları yükseköğrenim kurumları açılmadan temmuzağustos dönemlerinde gerçekleştiriliyor. Yine bu başvurulara ilişkin sonuçlar ise Ağustos sonu ya da Eylül başı gibi bir dönemde açıklanıyor. Boş kalan ya da yeni açılan yurtlar için daha sonra yedekler için 2. Bir başvuru dönemi gerçekleştiriliyor. Bu başvuruya çevrimiçi ya da on-line başvuru da deniliyor. Her iki dönemde sonuçlarını da aşağıda bulunan KYK yurt sonuçları sorgulama sayfası sayesine kolayca öğrenebilmektesiniz.

KYK Yurt Sonuçları Sorgulama

KYK yurt sonuçları sorgulama işlemini gerçekleştirmenin iki yolu bulunmaktadır. Bunlardan birincisi E-Devlet şifreli ile KYK yurt sonuçları öğrenmek için ikinci yol ise ise Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan aşağıda bulabileceğiniz KYK yurt başvurusu sonuçları sorgulama ekranı.  • KYK İnternet Sitesinden Yurt Sonuçlarını Öğrenmek

Temmuz – Ağustos dönemlerinde ya da ek yerleştirme için on-line olarak yapılan KYK yurt başvurusu sonuçlarını öğrenmek için aşağıda bulunan sayfadan KYK sonuç sayfasına giderebilirsiniz. Akabinde E-Devlet veya kimlik bilgileri ile sisteme giriş yaparak sonuçlarınızı görebilmeniz mümkündür. Daha sonra KYK yurtlarına yerleştirmenizin yapılıp yapılmadığını kolayca öğrenebilirsiniz.

KYK Yurt Sonuçlarını Öğrenmek İçin Hemen TIKLAYIN

  • E-Devlet İle Yurt Sonuçlarını Öğrenmek

E-Devlet şifresi ile KYK yurt sonuçlarını öğrenmek istiyorsanız öncelikle PTT genel müdürlüklerinden 2 TL karşılığında alınan bir E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Daha sonra (www.turkiye.gov.tr) adresi üzerinden şifreniz ve T.C. kimlik numaranız ile giriş yaparak KYK yurt sonuçları sorgulama bölümünden kolayca sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz. Bunun için “https://www.turkiye.gov.tr/kyk-yurt-basvuru-sorgu” bu adrese girmeniz yeterlidir.

KYK Yurt Başvuru Sonuçları Açıklandı Mı?

KYK yurt başvurusu sonuçları açıklandı mı, KYK yurt başvuru sonuçlarını nasıl öğrenebilirim, KYK yedek başvuru sonuçları, KYK yurt başvuru sonuçları listesi gibi şeyleri yukarıda bulunan araca sizden istenilen belgeleri girerek kolayca öğrenebilirsiniz.  Şayet KYK yurtlarında barınmaya hak kazandıysanız aşağıda sizden istenilen belgeleri KYK müdürlüklerine iletmeniz ve kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir.

Yurtlara Kayıt Sırasında İstenilen Belgeler Nelerdir?

  • Önceliği olanlar için öncelik belgesi
  • Son 6 ay içinde çekilmiş 4 adet vesikalık fotoğraf
  • Ebeveyni %40 ve üzeri engelli olanların tam teşekküllü hastaneden alacakları rapor
  • Kayıt, kimlik, yurt ücreti ve depozito ücreti makbuz/dekontu
  • 18 yaşından küçükler için Aile İzin Onay Belgesi
  • Aynı öğrenim döneminde yüksek öğrenime başlayan kardeşe ait öğrenci belgesi(Kayıt tarihinden itibaren 1 ay içinde ibraz edilecektir.)

Bu yazımızda KYK yurt başvurusu sonuçları açıklandı mı, KYK yurt başvurusu sonuçları nasıl öğrenilir, ne zaman açıklanacak, KYK yurt başvurusu sonuçları sorgulama , On-line ( Ek yerleştirme ) başvurusu sonuçları ve listesi gibi konularda merak ettiklerinize yanıt vermeye çalıştık. Sorularınızı aşağıda bulunan yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.


DİĞER KYK HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, kyk konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan kyk duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.