Yürksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna yapılan online başvuru sonuçları bugün açıklandı. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna boş yatağı bulunan ya da yeni hizmete açılmış yurt müdürlükleri için almış olduğu çevrim içi on-line başvurularının sonuçlarını açıkladı. Öğrenciler uzun zamandır KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı mı diye merak etmekteydi.

KYK YURT BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan yazı açıklamaya göre 2014-2015 öğretim döneminde yedek listelerde bulunan öğrenciler boş yatağı bulunan ya da yeni açılmış yurtlara yerleştirildi. KYK yurt başvuruları 5-15 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilmişti.KYK YURT BAŞVURU SONUÇLARINI SORGULAMAK için TIKLAYINIZ

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü, 4 bin 993 öğrencinin başvurusunu değerlendirdi. Yerleştirme sonuçları “www.kyk.gov.tr” adresinde yer aldı.


DİĞER KYK HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, kyk konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan kyk duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.