Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu ya da bilinen kısa adı ile KYK, maddi durumu yetersiz olan öğrencilerin eğitimlerine ara vermeksizin devam etmeleri adına burs vermektedir. Bu burs karşılıksız yani başbakanlık bursu olabileceği gibi öğrenim kredisi yani geri ödemeli burs da olabilmektedir. Her sene milyonlarca öğrenci bu burs çeşitlerinden alarak eğitimleri süresince maddi zorluk yaşamamaktadırlar. Her sene öğrenciler öncelikle burs başvurularını gerçekleştiriyor, akabinde de sonuçlar açıklanıyor. Bu sonuçların açıklanmasının ardından da öğrenciler bu burs ve kredi paralarını nereden nasıl alabileceklerini merak ediyorlar.

KYK bursu banka kartı nereden nasıl alınıyor?

Burs ve krediler Ziraat Bankası hesaplarına yatırılmaktadır. Ancak bunun için Ziraat Bankası’na giderek bir hesap açtırmanız gerekmektedir. Hesap açtırma işleminizi gerçekleştirdikten sonra tarafınıza almaya hak kazandığınız burs ve kredi ödemeleri bu hesabınıza yatırılır. Ayrıca tarafınıza hesap işletim ücreti veya hesap kullanım bedeli gibi çeşitli kesintilerin yapılmadığı bir banka hesap kartı tanımlanır. Bu hesap kartınız adresinize veya şubeye gönderilir. Gönderilecek olan yer yine talebinize göre belirlenmektedir. Akabinde bu hesap kartınızı da almanızın ardından ödemelerinizi şubeye gitmeye gerek kalmadan bankamatiklerden alabiliyorsunuz.KYK bursu banka kartımı kaybettim, ne yapmalıyım?

Herhangi bir kayıp, çalıntı durumunda öncelikle bankanın müşteri hizmetleri telefon numarası olan “0850 220 00 00” aranmalı ve kartınız iptal ettirilmelidir. Akabinde yeni kart başvurusu yapabilir ve kartınızı yine ister şubenizden isterseniz de vermiş olduğunuz adresten temin edebilirsiniz. Kartınızın bulunmadığı dönemlerde ise ödemeleriniz hesabınıza geleceği için şubelere giderek kimliğiniz ile birlikte bu burs ve kredi ödemelerini alabilirsiniz.

Size en yakın Ziraat Bankası şubesini “https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bize-ulasin/sube-ve-atmler” bu sayfa sayesinde öğrenmeniz mümkündür. Bu yazımızda KYK genç banka kartı nereden nasıl alınır, KYK banka kartı sorgulama gibi konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER KYK HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, kyk konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan kyk duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.