KYK burs ve kredi sonuçları ne zaman açıklanacak?

Günümüzde üniversite okumak oldukça maliyetlidir. Yurt ücretleri, ev kiraları, yiyecek, bakım, kitap paraları derken aileler belirli bir bütçeyi gözden çıkarmak durumunda kalmaktadırlar. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu ( KYK ) bu ihtiyacı görmüş olup, öğrencilere destek olmak amacıyla burs ve kredi vermektedir. Burs yani başbakanlık bursu ve öğrenim kredisi miktarları aynıdır. Aralarındaki tek fark; aldığınız burs karşılıksız olup sizden geri istenmemektedir. Öğrenim kredisi ise öğrenim süreci bittikten sonra geri ödenmelidir. Aşağıda vermiş olduğumuz bağlantılardan burs ve kredi hakkında detaylı bilgiler elde edebilirsiniz.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu ( KYK ) burs başvuruları genellikle Ekim – Kasım dönemlerinde gerçekleştirilir. Öğrenciler başvurularını yaptıktan sonra genellikle Ocak ayında burs sonuçları açıklanır. KYK bursu ya da kredisi almaya hak kazanıp kazanmadığınızı öğrenmenin ise iki yolu vardır. Bunlardan bir tanesi 2018 yılı itibariyle hizmete giren E-Devlet KYK burs – kredi sonuçları sorgulama sistemi, diğeri ise KYK tarafından hazırlanan aşağıda bulunan araç  sayesine T.C. kimlik numarası ile KYK burs sonuçları sorgulama sistemi Aynı araç üzerinden ne kadar burs / kredi aldığınızı ve toplamda ne kadar borcunuzun bulunduğunu, aynı zamanda ise geri ödemelerin ne zaman başlayacağını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.E-Devlet KYK burs kredi sonuçları sorgulama

KYK burs – kredi sonuçları sorgulamanın yollarından bir tanesi 2018 yılı ile hizmete girmiş olan E-Devlet KYK burs – kredi sonuçları sorgulama sayfasıdır. Bunun için bir E-Devlet şifresine sahip olmanız ve www.turkiye.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra E-Hizmetler bölümünde yer alan ” KYK burs başvurusu sorgulama ” alanına girerek işlem yapmanız gerekmektedir.

T.C. kimlik numarası ile burs sonuçları sorgulama

KYK tarafından hazırlanan aşağıda bulunan KYK burs – kredi başvurusu sorgulama aracına T.C. kimlik numaranızı ve resimde gördüğünüz doğrulama kodunu yazmanız yeterlidir. Bu sayfa sayesine burs çıktı mı kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

KYK BURS SONUÇLARI AÇIKLANDI MI ?

KYK burs sonuçları genellikle Ocak ayında açıklanmaktadır. Yeni yılın ilk haftasında kimlerin burs almaya hak kazanıp kazanmadığını öğrenmek için yukarıda bulunan aracı kullanabilirsiniz. KYK burs ve öğrenim kredi sonuçları sorgulama sayfası hakkında merak ettiğiniz her şeyi yorum olarak dile getirebilirsiniz.


DİĞER KYK HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, kyk konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan kyk duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.