Kuyum değerli metaller ( altın, gümüş, bronz gibi. ) üretilen takılara ve her türlü ziynete denilmektedir. Bu ürünlerin satışını gerçekleştirmekte olan iş yerlerine ise kuyumcu demekteyiz.  Kuyumculara sarraf da denmektedir. Ama aslında sarraf ise altını veya gümüşü ham madde olarak alıp satan kişidir. Ülkemizde çok sayıda kuyumcu bulunmaktadır. Düğün, nişan gibi özel günlerce kuyumculardan altın veya başka diğer mücevherler alınmaktadır. Bazen işlerimiz geç saatlere kadar sürmesinden dolayı açık bir kuyumcu bulmak zor olabilmektedir. Peki bu kuyumcular sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık? Kuyumcuların çalışma saatleri, mesai saatleri ile çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımız devamında yer almaktadır.

Kuyumcuların Çalışma Saatleri 2020

Kuyumcuların çalışma saatleri her il ve ilçemizde kuyumcular derneği tarafından belirlenir. Kuyumcular bu saatlere uymak durumundadırlar. Kuyumcular sabahları saat 09:00 itibariyle hizmet verirken, akşamları da saat 19:00’a açıktırlar.Kuyumcular Hafta Sonu Açık Mı, Kapalı Mı?

Kuyumcular hafta sonu sadece Cumartesi günleri hizmet verirler. Yine standart çalışma saatleri içerisinde açık durumdadırlar. Ancak Pazar günü tüm kuyumcular kapalıdır. Bunun asıl sebebi de piyasaların kapalı olmasından kaynaklanmaktadır.

Kuyumcular Bayramda Açık Mı, Çalışıyor Mu?

Kuyumcular; Ramazan Bayramı (Şeker Bayramı) ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda kapalı durumdadırlar. Ancak arefe günlerinde 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde kuyumcular açık durumdadırlar.

Vermiş olduğumuz kuyumcuları çalışma saatleri; Malatya, Gaziantep, İstanbul, Çerkezköy, Eskişehir, Bursa, Bilecik, Ankara, İzmir gibi tüm il ve ilçelerimizde geçerli olan çalışma saatleridir. Bu yazımızda kuyumcuların çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER ÇALIŞMA SAATLERİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, çalışma saatleri konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan çalışma saatleri duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.