Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. veya bilinen kısa adı ile Kuveyt Türk, 1989 yılında kurulmuş olan ülkemizin en büyük finans kuruluşlarından bir tanesidir. Kuveyt Türk’ün sermayesinin %62’si Kuveyt Finans Kurumu’na (Kuwait Finance House), %9’u Kuveyt Devlet Sosyal Güvenlik Kurumu’na, %9’u İslam Kalkınma Bankası’na, %18’i Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne, %2’si de diğer ortaklara aittir. Kuveyt Türk bankası müşterileri ise bankanın şubeleri sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık merak ediyorlar. Kuveyt Türk çalışma saatleri, mesai saatleri ile çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımız devamında yer almaktadır.

Kuveyt Türk Çalışma Saatleri 2023

Kuveyt Türk ülkemizde 400’den fazla şubesinde 6 bini aşkın çalışanı ile hizmet vermektedir. Kuveyt Türk şubeleri ise hafta içi ( Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ) sabah saat 08:30’da açılmakta ve akşamları da saat 17:00 itibariyle kapanmaktadır. Kuveyt Türk şubeleri saat 12:30 ile 13:30 saatleri arasında da öğle tatili yani öğle arası sebebi ile kapalı durumdadır.Kuveyt Türk Hafta Sonu Açık Mı, Kapalı Mı?

Bazı bankalar hafta sonu yani Cumartesi ve Pazar günleri müşterilerinin acil finansal ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına çeşitli şubelerini kapalı durumda tutmaktadır. Fakat Kuveyt Türk bu yolu tercih eden bankalardan bir tanesi değildir. Kuveyt Türk şubeleri hafta sonu kapalıdır.

Kuveyt Türk Bayramda Açık Mı, Çalışıyor Mu?

Kuveyt Türk; Ramazan Bayramı ( Şeker Bayramı ), Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda, arefe günlerinde ve 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15  Temmuz gibi resmi tatil günlerinde kapalı durumda bulunmaktadır.

Vermiş olduğumuz çalışma saatleri; Sultanbeyli, Bursa, Ankara, Van, Şirinevler, Pendik, Laleli, Malatya, Kaynarca, Kızılay, Kayseri, Konya, İstanbul, İstoç, Gaziantep, Gebze, Eskişehir, Düzce gibi tüm konumlar için geçerlidir.

Bu yazımızda Kuveyt Türk çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden veya kurumun çağrı merkezi (müşteri hizmetleri) telefon numarası olan 444 0 123 üzerinden dile getirebilirsiniz.


DİĞER KUVEYT TÜRK HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, kuveyt türk konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan kuveyt türk duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.