Kurpiyer maaşları 2023

Ortaya para konularak oynanan her türlü talih oyununa kumar denilmektedir. Kumarhane veya casino ise kumar oynatılan yere verilen isimdir. Ülkemizde önceden yasal olarak kumar oynanabiliyordu. Ülke genelinde birçok kumarhane yasal olarak faaliyet gösteriyordu. Ancak 1998 yılında alınan bir kararla tüm kumarhaneler kapatıldı. İlgili tarihten bu yana da bu yasa değiştirilmedi. Artık yasal olarak kumar oynamak isteyenler Gürcistan, Malta, Kıbrıs (KKTC), Las Vegas gibi yerlere giderek kumar oynuyorlar. Kumarhanelerde istihdam edilmekte olan çok sayıda kişi bulunuyordu. Bu kişilerden bir tanesi de kurpiyerler. Kurpiyer masa başında oyunları yöneten kişilere deniliyordu. Ülkemizde kumarhanelerin kapatılması ile birlikte çok sayıda kurpiyer de yurt dışına taşındı ve buradaki kumarhanelerde görev yapmaya başladı. Bir önceki yazımızda KURPİYER NASIL OLUNUR detaylı olarak anlattık. Peki kurpiyerler ne kadar maaş alıyor, para kazanıyorlar?

Kurpiyer maaşları ne kadardır?

Ülkemizde yasal olarak açık bir kumarhane bulunmadığı için kurpiyerler yurt dışında çalışmaktadır. Yurt dışında çalışan bu kurpiyerler de maaşlarını dolar üzerinden almaktadırlar. İşe yeni başlamış olan bir kurpiyer 3 bin dolar civarlarında kazanç elde etmektedir. Fakat deneyimli, kurpiyerlik kurslarından sertifika almış, sektörü bilen bir kurpiyerin maaşı 10 bin doları geçebilmektedir. Maaşları deneyimleri ile doğru orantılı olarak artış göstermektedir. Sektörde iyi kurpiyer açığı halen bulunmaktadır.Bu yazımızda kurpiyerler ne kadar para kazanır, kurpiyer ücretleri ile bay bayan kurpiyer maaşları hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER KURPİYER HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, kurpiyer konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan kurpiyer duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.