Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, ülkemizin turizm alanında yapmış olduğu atılımları ve gelişmeleri katıldığı televizyon programında anlattı. Kendisine yöneltilen bir soru üzerine de 2016 yılında Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak yanıtladı.

Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak?

Bakan Avcı, “Kurban Bayramı,  12 Eylül 2016 Pazartesi günü başlayacak ve dört gün sürecek. Cuma günü de birleştirildiği zaman tatil yine dokuz güne çıkıyor. Şu an yapmış olduğumuz çalışmalardan yola çıkarak Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olacağını söyleyebilirim” dedi.Kurban Bayramı Tatili Ne Zaman?

2016 yılında Kurban Bayramı Eylül ayının ikinci pazartesi gününe denk geliyor. 11 Eylül 2016 Pazar arife gününe dek geliyor. 12 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan Kurban Bayramı 4 gün sürecek ve Perşembe günü son bulacak. Ancak Bakan Avcı Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olacağını belirtti. Buna göre Kurban Bayramı tatili 18 Eylül 2016 tarihinde son bulacak.


DİĞER TATİL HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, tatil konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan tatil duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.