Konya ilimizde yer almakta olan Kulu Belediyesi yayınlamış olduğu iş ilanı kapsamında işçi alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Kulu Belediyesi ilan kapsamında insansız hava aracı yani İHA pilotu alımı yapacaktır. Adayların ortaöğretim mezunu olmaları gerekmektedir. Adaylar ilana 27 Temmuz 2018 tarihine kadar iş başvurusu yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve tarihleri ile ilgili detaylı bilgiler yazımız devamında yer almaktadır.

Kulu Belediyesi İşçi Alımı İlanı 2018

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içinde İşkur İl Müdürlüklerinden/Hizmet Merkezlerinden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler. Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir. Müracaat tarihleri çakışan, aynı Kamu Kurum ve Kuruluşunun birden fazla iş gücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir. Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi Kamu Kurum ve Kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır. Taleplere başvuru yapan ve nihai listede ismi bulunan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren Kamu Kurum ve Kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir.Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden (önceliklilerden) müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının üç katını geçmeyecek şekilde isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. İş yerine ismi bildirilen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren Kamu Kurum ve Kuruluşu tarafından yazılı olarak bildirilecektir. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici iş gücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz.

ÖZEL ŞARTLAR:TALEBE BAŞVURU YAPACAK ADAYLARIN (SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN ALINMIŞ) İNSANSIZ HAVA ARACI TİCARİ PİLOT SERTİFİKASINA VE (İHA SİSTEMLERİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİNCE DÜZENLENEN) TELSİZLE HABERLEŞME SERTİFİKASINA SAHİP OLMALARI GEREKMEKTE OLUP, BU BELGELERİN TALEBİN SON BAŞVURU TARİHİNDEN ÖNCE ALINMIŞ OLMASI GEREKMEKTEDİR.

MeslekDeneyim (Yıl)Öğrenme Türü
İnsansız Hava Aracı (İHA) Pilotu
Sınav KategorisiSınav AdıSınav Puan TürüEn Az Puan LimitiSınav Giriş Tarihi
Kamu Personel SınavlarıKPSSKPSSP9460
Nitelik BaşlığıNitelik Aciklamasi
Meslek Belgeleri ve Sertifikalarıİnsansız Hava Aracı Ticari Pilot Sertifikası, Telsizle Haberleşme Sertifikası

Çalışma Adresi : CAMİKEBİR MAH. ATATÜRK CAD. NO:56 42770 KULU KONYA / TÜRKİYE

İlan kapsamında 1 işçi alımı yapılacaktır. Bu yazımızda Kulu Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan işçi alımı hakkında detaylı ilan bilgilerine yer verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca belediye tarafından yayınlanan tüm ilanlara Kulu Belediyesi iş başvuru formu sayfasından ulaşabilirsiniz.


DİĞER İŞÇİ ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, işçi alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan işçi alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.