Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak 1961 yılında kurulan ve yüksek öğrenim gören ve maddi olanaklardan yoksun öğrencilerin maddi yönden desteklenmesi amaçlayan tüzel kişiliğe sahip, özel hukuk hükümlerine tabi özel bütçeli ve sosyal amaçlı hizmet veren bir kamu kurumudur. Kurum, başlangıçta Milli Eğitim Bakanlığının denetiminde iken, bu denetim 06 Şubat 1970 günlü Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi gereğince Gençlik ve Spor Bakanlığına devredilmiş, daha sonra 13.12.1983 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 179 sayılı KHK’nin 52/b maddesi ile Milli Eğitim Bakanlığının bağlı kuruluşu, 04.05.2009 tarih ve 27218 (Mükerrer) sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanının onayı ile Başbakanlığa bağlı kuruluş haline getirilmiş, 10.12.2010 tarih ve 27781 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 6082 sayılı Kanun ile Başbakanlığa bağlanmıştır. KYK kurulmuş olduğu günden bu yana faaliyetlerine ara vermeksizin devam etmektedir. Kredi ve Yurtlar Kurumu bu faaliyetlerinin devamı için her sene çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapmaktadır. Yazımızın devamında KYK iş ilanları, iş imkanları, iş başvurusu ve iş başvuru formu yer almaktadır.

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) İş İlanları 2023

KYK, 351 sayılı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Kanunu gereğince, 1962 yılından itibaren öğrenim kredisi, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu gereğince, 1985 yılından itibaren katkı kredisi, 5102 sayılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs, Kredi Verilmesine İlişkin Kanun gereğince, 2004 yılından itibaren de burs, vermektedir. KYK sayesinde çok sayıda öğrencimiz uygun olanaklarda sağlanarak eğitimlerini sürdürmektedir. Kredi ve Yurtlar Kurumu bu hizmetlerinin ara vermeksizin devam etmesi adına da her sene çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir. Aşağıda kurum tarafından yayınlanmış olan en son iş ilanları bulunmaktadır.  • KYK 3 Bin Daimi / Sürekli İşçi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • KYK 15 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • KYK 756 Yurt Yönetim Memuru Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • KYK 1044 Yurt Yönetim Memuru Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • KYK 1403 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

KYK iş ilanları içerisinde ilköğretim mezunu, ortaöğretim mezunu, lise mezunu ve üniversite mezunu tecrübesiz, deneyimsiz adayların iş başvurusu yapabilecekleri kadrolar ve pozisyonlar yer almaktadır. İlanlarda işe alınacak olan bay ve bayan adaylar kadrolu, daimi, sözleşmeli ve geçici gibi statülerde istihdam edileceklerdir. Peki tüm bu iş ilanlarını nasıl takip edebilir ve ilanlara nasıl iş başvurusu yapabilirsiniz?

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Kredi ve Yurtlar Kurumu yani KYK tarafından yayınlanan bütün iş ilanları www.devlette.com adresimiz üzerinde ve http://yurtkur.gsb.gov.tr/ adresi üzerinde yayınlanmaktadır. Tüm bu iş ilanlarını kaçırmamak ve ilanlar yayınlandığı anda iş başvurusu yapmak için sosyal ağlardan bizleri takip etmeniz yeterlidir. İlanlar yayınlandığında yine sosyal ağlar üzerinden başvuru formu, iş talep formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi detaylı ilan bilgilerini siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız. Bunun dışında KYK, ilanlar yayınlanmadan bünyesine yapılan iş başvurularını kabul etmemektedir. KYK bünyesinde çalışmak için ilanların yayınlanmasını beklemeli ve bahsedeceğimiz usul ve esaslar çerçevesinde başvurularınızı gerçekleştirmelisiniz. KYK iş ilanları hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER KYK HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, kyk konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan kyk duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.