Kredi kartı; bir banka ürünüdür. Bankalar müşterilerine harcamalarında kolaylık sağlaması ve ekstra bir kredi sağlaması adına, geri ödemeli olarak tasarlanmış bir kredi kartı vermektedir. Her kredi kartı son kullanma tarihi ile üretilir çünkü zaman içinde kart içinde bulunan çip eskir ve teknoloji değişir. Kartın yenilenmesi adına son kullanma tarihi önem taşımaktadır. Kredi kartı son kullanma tarihi aynı zamanda İnternet üzerinden yaptığınız alışverişler sırasında da büyük önem taşır bu sayede kartın gerçekten size ait olduğu ve şu anda sizin yanınızda olduğu anlaşılmaktadır.

Kredi kartı son kullanma tarihi nerede yazar?

Her kredi kartı üzerinde bir son kullanma tarihi yer almaktadır. Genel olarak standart bir yapıya sahip olan kartlarda son kullanma tarihi, kredi kartı numarasının hemen altında yer almaktadır. Kredi kartı üzerinde yer alan son kullanma tarihi bu şekilde bulamadıysanız iki haneli ve arasında / işareti olan bir alan aramanız gereklidir.Örnek vermek gerekirse; 11/12, 09/10 gibi ifadelerdir. Kartınızın üzerinde bu şekilde sıralanmış ve / işareti ile ayrılmış numaralar gördüğünüz anda bunun bir son kullanma tarihi olduğunu anlamanız mümkündür. Aşağıdaki resimde kredi kartı son kullanma tarihinin nerede yazdığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Kredi kartı son kullanma tarihi

Kredi kartımın son kullanma tarihini nasıl öğrenirim?

Kredi kartınızın üzerinde son kullanma tarihi yazmıyor ya da silinmişse yapmanız gereken şey bağlı olduğunuz bankanın müşteri hizmetlerini aramanız olacaktır. Bankanız size gerekli bilgileri soracak ve ardından kartınızın son kullanma tarihini size iletecektir.

Bankanızın bir şubesine gitmeniz de son derece mümkündür. Kullandığınız kartın bir şubesine gidin ve müşteri temsilcisi ile görüşerek kartınızın son kullanma tarihi öğrenin. Bu sayede yeni bir kart talebinde bulunmanız da mümkün olur. Kredi kartı son kullanma tarihi hakkında detaylı bilgiler paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER KREDİ KARTI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, kredi kartı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan kredi kartı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.